Strona główna / Lokalne / W tym roku w Świnoujściu powstanie prawie 2,5 kilometra ścieżek rowerowych

W tym roku w Świnoujściu powstanie prawie 2,5 kilometra ścieżek rowerowych

Obecnie w Świnoujściu jest 37,7 kilometrów ścieżek rowerowych. W tym: ścieżki rowerowe 25,8 km, kontrapasy na jezdniach to 2,3 km, ciągi pieszo-rowerowe 9,6 km. W tym roku zaplanowana jest budowa blisko 2,5 kilometra nowych miejsc do poruszania się na rowerach.

– W roku 2020 zgodnie z planem powstaną ścieżki rowerowe wzdłuż ulic: Trentowskiego (190 m), Batalionów Chłopskich (140 m), Barlickiego (1,36 km), ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż ul. Mostowej (150 m) oraz nad Świną (510 m). Ich łączna długość to 2,35 kilometra – informuje Joanna Guga z Biura Informacji i Konsultacji Społecznych.

Wielu mieszkańców i turystów z niecierpliwością oczekuje na budowę szlaku rowerowego ze Świnoujścia do Międzyzdrojów. To najbardziej wyczekiwana inwestycja wśród rowerzystów.

Budowa drogi rowerowej od ul. Ku Morzu, wzdłuż wydm, do granicy z Międzyzdrojami jest w fazie przygotowania. Jej trasa będzie przebiegała przez tereny znajdujące się w granicach portu morskiego oraz pasa technicznego wybrzeża, objęte obszarem Natura 2000.

– Wymaga to wielu uzgodnień m.in. z Urzędem Morskim oraz Generalną Dyrekcją Ochrony Środowiska i Polskimi Wodami. Wstępna koncepcja przebiegu drogi nie uzyskała przychylności wymienionych organów, stąd trwają dalsze rozmowy. Opracowywany jest miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, w ramach którego ustalony zostanie ostatecznie przebieg drogi rowerowej – tłumaczy Joanna Guga.

W latach 2020-2021 planowane jest wykonanie dokumentacji projektowej. Gmina jednocześnie dąży do pozyskania źródła dofinansowania zewnętrznego, z uwagi na przewidywany wysoki koszt inwestycji.

Informacje dotyczące wszystkich szlaków rowerowych, które znajdują się w granicach administracyjnych Świnoujścia rowerzyści znajdą na stronie www.swinoujscie.pl w zakładce dla turystów/aktywnie na wyspach/rowerem/szlaki rowerowe.

Zobacz również

Wybrano wykonawcę termomodernizacji budynku magistratu

Szczecińska spółka Baueffect sp. z o.o. wykona I etap prac w ramach termomodernizacji budynku Urzędu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.