Strona główna / Koronawirus / Prezydent Świnoujścia chce kupić testy na koronawirusa dla mieszkańców

Prezydent Świnoujścia chce kupić testy na koronawirusa dla mieszkańców

Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz wyraził chęć zakupu testów dla mieszkańców naszego miasta, pokrywając koszty ich nabycia z budżetu miasta. W dniu 23 marca 2020 roku do Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Szczecinie zostało skierowane pismo z zapytaniem o możliwość zakupu testów i z prośbą o potraktowanie sprawy jako pilnej.

– Testy, które chcielibyśmy zakupić byłyby przeznaczone w pierwszej kolejności dla mieszkańców naszego miasta, którzy w ostatnich tygodniach z narażeniem zdrowia i życia pracują świadcząc swoją pracę: w Służbie Zdrowia, Straży Granicznej, Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej, pracownicy sklepów i aptek, sztabu zarządzania kryzysowego i innych służb. Osoby te pracują przez wiele godzin dziennie, w stanie podwyższonego zagrożenia epidemiologicznego, w warunkach dużego  stresu  podyktowanego stale zmieniającą się sytuacją – informuje Joanna Ścigała ze świnoujskiego magistratu.

Zdaniem prezydenta Świnoujścia, pomogłoby to ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Problemem jest dostępność testów, możliwości laborantów, a także środki bezpieczeństwa w takim laboratorium.

Zobacz również

Świnoujski szpital: „Byliśmy na Jarmarku Wikingów”

Nawet wiking musi dbać o zdrowie – stąd obecność pracowników świnoujskiego szpitala na Festiwalu Słowian …

8 komentarzy

  1. ????? ➔ •

    Chce kupić, ale dostępne będą tylko dla wąskiej grupy pasożytów.

  2. to już dawno powinno być zrobione – każdy powinien dostawać taki test przekraczając granicę i wynik negatywny powinien być podstawą do zwolnienia z tej przymusowej kwarantanny domowej której i tak wbrew temu co się próbuje wmówić nikt tak naprawdę nie kontroluje. Mija szósty dzień jak siedzę w domowym areszcie a żadna policja mnie jeszcze nie odwiedziła.

  3. niemcy juz maja tak duzo zakazonych ,że przestali wszystkich leczyć….po prostu wybieraja tych ,którzy rokują na wyzdrowienie…innych nie leczą,tak jak inne kraje zach europy….niby kulturalnej…

  4. Januszko ,dobra rada dogadaj sie z Niemcami z wyspy ,niech sprawa ma charakter ponad narodowy,zawsze to taniej a może po ich stronie wyspy jest odpowiednie laboratorium?,

  5. I kto je wykona?? Świnoujskie laboratorium? Głupi pusty gest bez możliwości realizacji w obecnej sytuacji.

  6. Teraz chce kupić testy? Jest już zdecydowanie za późno bo testy chcą kupić wszyscy a na rynku ich po prostu brak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.