Strona główna / Koronawirus / W ramach akcji “LOT do domu” wróciło do kraju już ponad 42 tys. osób

W ramach akcji “LOT do domu” wróciło do kraju już ponad 42 tys. osób

Od uruchomienia 15 marca b.r. akcji “LOT do Domu” do kraju w jej ramach na pokładzie samolotów PLL LOT wróciło prawie 42 tysiące osób – poinformowało w niedzielnym komunikacie Biuro Rzecznika Prasowego Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

“Od uruchomienia akcji +LOT do Domu+ mijają dwa tygodnie. Od 15 marca pomogliśmy powrócić do kraju prawie 42 tysiącom osób na pokładzie samolotów PLL LOT” – czytamy w komunikacie Biura Rzecznika Prasowego MSZ.

Jak poinformowano, zrealizowalizowano połączenia m.in. z Dominikany, Indonezji, Tajlandii, Maroka, Sri Lanki, Wietnamu, Filipin, Republiki Południowej Afryki i Tanzanii oraz wielu państw europejskich.

“W ramach solidarności unijnej pomogliśmy w powrocie na Stary Kontynent prawie 700 obywatelom innych państw UE. Dzięki akcji +LOT do Domu” sprowadzamy do Polski także artykuły medyczne do walki z COVID19 – kombinezony ochronne, testy medyczne, rękawiczki oraz inny asortyment na potrzeby instytucji krajowych” – czytamy w komunikacie.

Przypomniano w nim, że w MSZ całodobowo działa Zespół Zarządzania Kryzysowego, a zagranicą polska służba dyplomatyczna i konsularna pozostaje w pełnej, całodobowej mobilizacji. “Konsulowie wspierają Polaków, wskazując możliwości wyjazdu z danego kraju, pomagając w znalezieniu alternatywnego miejsca noclegowego i informując o dostępie do służby zdrowia” – czytamy w komunikacie.

Zaznaczono, że w przypadku kłopotów z przedłużeniem wizy, konsulowie starają się udzielać pomocy w kontaktach z miejscowymi służbami. “Mając na uwadze restrykcje wprowadzone w wielu państwach związane z zakazem przemieszczania się lub godziną policyjną, konsulowie wspierają Polaków w dotarciu do lotnisk, z których organizowane są loty repatriacyjne do Polski lub innych miast europejskich” – zaznaczono w komunikacie. (PAP)

Zobacz również

Co nowego w sprawie przejść pod torami w Łunowie?

W najbliższych planach inwestycyjnych miasto uwzględnia powstanie dwóch przejść pieszo-rowerowych pod torami w Łunowie, które …

5 komentarzy

  1. Super akcja LOTu pozwoliła powrócić do swoich bliskich a w obecnej sytuacji ‘nosicielem’ może być każdy, nie tylko powracający do kraju.

  2. Jak czytam te komentarze… ze to potencjalni nosiciele korony… Matko przecież Ci ludzie co wracają Lotem do domu są poddawani kwarantannie przez dwa tygodnie, mało tego sa nadzorowani.

  3. Potencjalni nosiciele Korony

  4. niezłe kłamstwa w tym komunikacie… gdybyście widzieli merytoryczny poziom odpowiedzi na maile wysyłane do konsulatów to byście zobaczyli jaka to pomoc… szkoda gadać… Co do samego programu “Lot do domu” nie skorzystałem gdyż są tak dofinasowywane przez polski rząd że ostatecznie taniej wyszedł powrót innymi liniami rejsowymi…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.