Strona główna / Lokalne / Opłaty za miejskie przedszkola i żłobek. Zobacz film!

Opłaty za miejskie przedszkola i żłobek. Zobacz film!

W  związku z zaistniałą sytuacją, rodzice/opiekunowie dzieci uczęszczających do miejskich przedszkoli automatycznie nie ponoszą opłat za czas, kiedy placówki są zamknięte. Opłaty pobrane za marzec będą wliczone w kolejne należności, już po powrocie dzieci do przedszkoli.

Na podstawie ustawy, pierwsze pięć godzin pobytu dziecka w przedszkolu jest bezpłatne. Za każdą kolejną godzinę rodzice płacą po 1 zł. Dochodzi jeszcze opłata za wyżywienie. Średnio miesięcznie jest to około 140 złotych (kwota jest uzależniona od danego miesiąca). W przypadku, gdy – tak jak teraz – dziecko nie uczęszcza do placówki, rodzice automatycznie nie płacą za wyżywienie.

A co z miejskim żłobkiem? Tu sytuacja wygląda nieco inaczej. Stawka za wyżywienie to średnio miesięcznie 202 zł. Tak, jak w przypadku przedszkoli, rodzice nie płacą, gdy dziecko nie chodzi do żłobka.

Do tego dochodzi tzw. opłata stała – 393,75 zł., którą rodzice ponoszą bez względu na to, czy dziecko korzysta ze żłobka czy nie. Ustawa nie reguluje tego tak, jak w przypadku przedszkoli.

Podjąłem decyzję, aby na czas epidemii zwolnić rodziców ze stałej opłaty za miejski żłobek – mówi Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz. – Projekt uchwały w tej sprawie przedstawię radnym na najbliższej sesji.

BIK Urząd Miasta Świnoujście

 

 

Zobacz również

Czerwona zaraza, Czas honoru. Spotkanie z Jarosławem Sokołem

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Jarosławem Sokołem – scenarzystą i pisarzem o świnoujskich korzeniach, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.