Strona główna / Lokalne / Unieważniono przetarg na budowę ścianki wspinaczkowej. Przez niską cenę za serwisowanie

Unieważniono przetarg na budowę ścianki wspinaczkowej. Przez niską cenę za serwisowanie

Ścianka wspinaczkowa ma zostać ze środków przeznaczonych na projekty obywatelskie. Mieszkańcy w głosowaniu zadecydowali, że ścianka wspinaczkowa ma powstać w Świnoujściu. Ma być ogólnodostępna dla wszystkich. Nad tym projektem jednak zawisły czarne chmury.

– Budowa ścianki wspinaczkowej planowana jest w powstającej hali sportowej przy Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki przy ul. Grodzkiej 26. W planach ma być dostępna dla wszystkich zainteresowanych. Przetarg w dniu 27 marca 2020 roku został unieważniony.  Konieczne będzie ogłoszenie kolejnego przetargu – tłumaczy Joanna Ścigała ze świnoujskiego magistratu.

Miasto na ściankę wspinaczkową miało przeznaczone 250 tys. złotych. Firma z Gliwic zgłosiła się jako jedyna. Za zaprojektowanie i wybudowanie ścianki zaoferowała ponad 247 tys. zł. Jaki był zatem powód unieważnienia przetargu? Uznano, że złożenie oferty stanowiło czyn nieuczciwej konkurencji w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.

Skontaktowaliśmy się z firmą z Gliwic – jedynym oferentem. Usłyszeliśmy, że powodem była zbyt niska cena za serwisowanie ścianki wspinaczkowej. Firma nie ma pretensji do świnoujskiego magistratu. Swoja niską cenę za serwisowanie (1 zł – przyp. red.) tłumaczy roztargnieniem.

Zobacz również

Przejazd tunelem w Świnoujściu nie będzie możliwy w przyszłym roku

Tunel w Świnoujściu, chociaż jest już w 100 proc. wywiercony, to przejazd nim będzie możliwy …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.