Strona główna / Lokalne / Budowa kładki wzdłuż wydmy będzie możliwa

Budowa kładki wzdłuż wydmy będzie możliwa

Mieszkańcy Świnoujścia i turyści doceniają kładkę z relumatu wybudowaną na wydmach. Wielu zastanawia się, dlaczego ciąg spacerowy nie jest wybudowany od granicy państwa aż do wiatraka. Jak się okazuje, świnoujski magistrat ma zamiar przedłużenia deptaka w kierunku wschodnim.

Podobną kładkę jak tę w Świnoujściu ma wiele nadmorskich gmin. Niedawno dołączyły do nich Międzyzdroje. Świnoujście także ma w planach przedłużenie już istniejącego ciągu spacerowego.

W ubiegłym roku został uchwalony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, który umożliwia przedłużenie kładki na wydmach w kierunku wschodnim.

– Takie działania są planowane – w obowiązującym budżecie i wieloletniej prognozie finansowej miasta przewidziane są środki na opracowanie dokumentacji projektowej i uzyskanie niezbędnych zezwoleń w latach 2020-2021.Termin realizacji nie został jeszcze ustalony – nastąpi to po opracowaniu dokumentacji, uzyskaniu zezwoleń, uzgodnień i oszacowaniu wartości inwestycji – informuje Rafał Łysiak ze świnoujskiego magistratu.

W kierunku zachodnim miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego nie dopuszcza wydłużenia kładki na wydmach.

Promenada na pierwszym pasie wydm, wraz z wejściami na plażę, jest miejscem bardzo lubianym przez odwiedzających nasze miasto turystów. Była realizowana w dwóch etapach – w 2007 i 2011 roku. Łączny koszt inwestycji wyniósł ponad  3 miliony  złotych.

Zobacz również

Na plaży na Warszowie poszukiwano windsurfera. Jego deskę znaleziono na brzegu

Blisko 3 godziny trwały poszukiwania windsurfera w Świnoujściu. Jego deskę z żaglem znaleziono wczesnym ranem …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.