Strona główna / Koronawirus / Policja będzie sprawdzać, czy poruszamy się zgodnie z zaleceniami

Policja będzie sprawdzać, czy poruszamy się zgodnie z zaleceniami

Do sprawdzania wywiązywania się z nowych ograniczeń zostanie oddelegowana policja, która będzie poświęcać więcej czasu by weryfikować, czy poruszamy się zgodnie z zaleceniami; poprosiłem szefa MON Mariusza Błaszczaka aby wojsko było bardziej w gotowości – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

Premier pytany o to, jakie służby zostaną oddelegowane do sprawdzania wywiązywania się z zapowiedzianych nowych ograniczeń w związku z epidemią koronawirusa, powiedział, że “przede wszystkim policja, która będzie poświęcała więcej czasu na to, żeby weryfikować, czy poruszamy się zgodnie z zaleceniami, czy dystans jest utrzymywany, czy osoby które idą w parze są rzeczywiście z jednej rodziny”.

“Poprosiłem ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka, żeby wojsko było coraz bardziej w gotowości, żeby wypełniać takie funkcje” – poinformował premier. Jak podkreślił “wojsko pomaga Straży Granicznej, policji, a służby mundurowe stają na wysokości zadania”.

Morawiecki podziękował także wszystkim służbom, które – jak zaznaczył – “pomagają Polakom przebrnąć przez kryzys zachowując reżim sanitarny”.(PAP)

Zobacz również

Plażowy czyścioch wjechał na plażę w Świnoujściu. Oto efekty!

Gruntowne czyszczenie plaży w Świnoujściu. Ośrodek Sportu i Rekreacji Wyspiarz rozpoczął zabiegi pielęgnacyjne na świnoujskiej …

Jeden komentarz

  1. blokersy haha

    kontrolować tych spacerujących z psami! dozwolony tylko spacer w swoim rejonie maksymalnie 50 m od bloku a nie sie szwędać po całym mieście z kundlem. dawać mandaty za łażenie z psami poza swoim rejonem plus normalny mandat za brak kagańca!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.