Strona główna / Lokalne / Miasto montuje stojaki rowerowe. Czeka na sugestie mieszkańców

Miasto montuje stojaki rowerowe. Czeka na sugestie mieszkańców

Większość z nas przebywa obecnie w domach. Stosując się do zaleceń epidemiologicznych ze względów na bezpieczeństwo swoje i innych, nie możemy jeździć na rowerach czy uprawiać innych ulubionych aktywności na świeżym powietrzu. Gdy epidemia dobiegnie końca, tym chętniej wyruszymy na znajome szlaki i ścieżki, do parku, na promenadę.

Śmiało można stwierdzić, że Świnoujście to prawdziwy raj dla osób jeżdżących na rowerach. Atrakcyjne położenie oraz  sukcesywnie rozbudowywana  infrastruktura rowerowa stwarzają idealne warunki dla  miłośników rowerowych wypraw w nieznane.  Na terenie miasta przybywają kolejne kilometry ścieżek rowerowych, stojaków i stacji drobnych napraw rowerów, budujemy pumptracki.

W ubiegłym roku oprócz kilku stacji rowerowych zlokalizowanych przy Promenadzie Zdrowia, na terenie miasta zamontowaliśmy łącznie 321 stojaków na rowery. W tym roku przygotowujemy się do montażu kolejnych 100 sztuk.

Stojaki zostaną wykonane z solidnych, stalowych rur o średnicy 60 mm  według wzoru preferowanego przez użytkowników rowerów, bo pozwalają bezpiecznie pozostawić jednoślad przypięty do takiego stojaka. W ubiegłym roku zapytaliśmy mieszkańców o wskazanie lokalizacji, gdzie takie stojaki powinny stanąć. Ponawiamy to pytanie w tym roku.  Przy przeprawie promowej „Bielik” czy może w części nadmorskiej? Gdzie zdaniem Państwa potrzebne są stojaki na rowery ?

Swoje propozycje  prosimy przesyłać  na adres: bik@um.swinoujscie.pl do 15 kwietnia br.

Joanna Ścigała

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Plażowy czyścioch wjechał na plażę w Świnoujściu. Oto efekty!

Gruntowne czyszczenie plaży w Świnoujściu. Ośrodek Sportu i Rekreacji Wyspiarz rozpoczął zabiegi pielęgnacyjne na świnoujskiej …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.