Strona główna / Lokalne / Zobacz raport z postępu prac budowy tunelu pod Świną

Zobacz raport z postępu prac budowy tunelu pod Świną

W okresie od 23 marca do 28 marca 2020 roku Wykonawca kontynuował prace przy wykonywaniu ścian szczelinowych oraz przy montażu koszy zbrojeniowych. W części komory startowej TBM sukcesywnie wywoził także urobek z głębienia ścian szczelinowych.

Na wyspie Uznam trwały również prace przy budowie Zakładu Prefabrykacji – głównie deskowanie, zbrojenie i betonowanie ścian fundamentowych dla suwnicy oraz szalowanie i betonowanie fundamentów pod słupy hali. Na placu budowy kontynuowany był także transport stali zbrojeniowej oraz kruszywa i cementu dla węzła betoniarskiego.

Wykonawca zabezpieczył gazociąg wysokiego ciśnienie w rejonie ul. Karsiborskiej aby możliwy był przejazd ciężkiego sprzętu – głębiarek do ścian szczelinowych, samochodów ciężarowych koparek itp.

Po stronie wyspy Wolin nadal trwało usuwanie materiał z wycinki drzew i krzewów – w tym między innymi drewno, krzaki (podrost podszyt) oraz zrębki.

W części projektowej Wykonawca nadal kontynuował prace nad opracowywaniem projektów wykonawczych w zakresie branży mostowej, tunelowej, drogowej oraz konstrukcyjno-budowlanej.

W związku z pojawieniem się pandemii koronawirusa Wykonawca zmienił organizację pracy kadry biurowo-technicznej. Wszystkie spotkania nadal odbywały się w formie video konferencji, a pracownicy kontaktowali się pomiędzy sobą telefonicznie unikając kontaktów bezpośrednich.

Wykonawca niezmiennie stosował się do procedur Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad – w zakresie odpowiednich zachowań oraz utrzymania higieny przez wszystkich pracowników.

Źródło: Tunel Świnoujście

Zobacz również

Wszystkich Świętych. Zmiany w ruchu w rejonie cmentarza

Od godziny 8.00 w sobotę 30 października 2021r. do godziny 8.00 we wtorek 2 listopada …

4 komentarze

  1. ????? ➔ •

    Niech sobie Ż w dupsko wsadzi ten tunel, bo potrzebny jest, jak dziura w moście.

  2. komentują same trole nie wiecie ze pieniądze z 2007 roku które miały być na ten tunel zostały zabrane na inwestycje w Gdansku

  3. Pamiętam jaki taki pan bez włosów wabił się chyba Brudziński wraz z prezesem obiecali nam tunel do końca roku 2017 . Ole i co termin upłynął a tunelu nie widać . Wcale nie wiadomo czy będzie …

  4. Teraz ten tunel już niepotrzebny…..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.