Strona główna / Koronawirus / Antykryzysowy program dla mieszkańców. Prezydent przedstawi go po niedzieli

Antykryzysowy program dla mieszkańców. Prezydent przedstawi go po niedzieli

Prezydent Świnoujścia prawdopodobnie w poniedziałek przedstawi program antykryzysowy dla przedsiębiorców oraz mieszkańców.

Wśród zapisów znajdzie się m. in. zwolnienia z opłat za dzierżawę lokali miejskich (przy zawieszonej działalności gospodarczej), czy rozłożenie na raty płatności za wodę, ścieki i ogrzewanie, dofinansowanie dodatków pomocowych w tym mieszkaniowych, energetycznych itp.

W piątek w magistracie zorganizowano specjalne spotkanie prezydenta z przedstawicielami klubów rady. Prezydent zapewnił radnych, że wszelkie problemy mieszkańców będą rozwiązywane indywidualne z dużą życzliwością.

Wśród zapisów o pomocy znajdą się także inicjatywy, które prezydent deklarował już publicznie. Chodzi o zwolnienia rodziców z opłat za żłobki publiczne, utrzymanie finansowania dla żłobków prywatnych.

Aby skorzystać ze zwolnień i ułatwień będzie trzeba złożyć wniosek. Druki będą ujednolicone i dostępne do pobrania w łatwy sposób.

Zobacz również

W Świnoujściu przygotowują polsko-ukraiński festyn

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na pierwszy w Świnoujściu Festyn Integracyjny, polsko-ukraiński, który odbędzie się …

Jeden komentarz

  1. He,he, trzeba raczej liczyć na siebie… . To pewniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.