Strona główna / Lokalne / Wielkanocne spotkanie na polsko-niemieckiej granicy. Zobacz zdjęcia!

Wielkanocne spotkanie na polsko-niemieckiej granicy. Zobacz zdjęcia!

Wymiana Paschałów pomiędzy polską i niemiecką parafią na wyspie Uznam odbywa się już od lat.  Ze względu na obecną sytuację wymiana w takiej formie, jako to miało miejsce wcześniej, była niemożliwa. 

W poniedziałek 6 kwietnia 2020 roku o godzinie 14.00 na przejściu granicznym Świnoujście – Garz katolicki ksiądz ze Świnoujścia oraz jego odpowiednik ze strony niemieckiej przekazali sobie wielkanocne świece – Paschały.

W przekazaniu udział wzięli również przedstawiciele władz samorządowych obu narodów (Niemców i Polaków), dla których wyspa Uznam jest ich wspólną małą ojczyzną, czyli Burmistrz Gminy Heringsdorf Laura Isabelle Marisken oraz Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz.

Zobacz również

Plażowy czyścioch wjechał na plażę w Świnoujściu. Oto efekty!

Gruntowne czyszczenie plaży w Świnoujściu. Ośrodek Sportu i Rekreacji Wyspiarz rozpoczął zabiegi pielęgnacyjne na świnoujskiej …

3 komentarze

  1. kto jak kto ale prezydent miasta takiego babola nie powinien popełnić..teraz dwa tyg kwarantanny i 30 tys kary na sanepid

  2. nie_polityczny

    No to każdy mandacik po 500 zeta…

  3. Dobry przykład jak tzw. władza traktuje zakazy. Ludzie nie mogą iść na msze do kościoła a postkomuniści robią zgromadzenie by wymienić się paschałami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.