Strona główna / Lokalne / Marynarze pomagają oddając krew. Zebrano ponad 13 litrów

Marynarze pomagają oddając krew. Zebrano ponad 13 litrów

Ponad 13 litrów krwi zebrano we wtorek, 7 kwietnia, podczas akcji krwiodawstwa zorganizowanej w Porcie Wojennym w Świnoujściu. Marynarze i pracownicy resortu obrony narodowej z 8.Flotylli Obrony Wybrzeża włączyli się do akcji krwiodawstwa w związku apelem Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Obrony Narodowej o pomoc w uzupełnieniu zasobów krwi.
W związku z rozprzestrzeniającą się w kraju epidemią koronawirusa w jednostkach wojskowych na terenie całego kraju prowadzona jest honorowa zbiórka krwi. 8. Flotylla Obrony Wybrzeża odpowiadając na apel o pomoc dołączyła się do tej akcji krwiodawstwa. Po jednostkach 8.FOW z Garnizonu Dziwnów, gdzie w poprzednim tygodniu zebrano ponad 10 litrów tego bezcennego leku tym razem zbiórka krwi została również zorganizowana dla wszystkich służących i pracujących w Porcie Wojennym w Świnoujściu. Łącznie w akcji wzięło udział 31 osób od których udało się pozyskać ponad 13 litrów krwi.
Źródło: 8. FOW

Zobacz również

Plażowy czyścioch wjechał na plażę w Świnoujściu. Oto efekty!

Gruntowne czyszczenie plaży w Świnoujściu. Ośrodek Sportu i Rekreacji Wyspiarz rozpoczął zabiegi pielęgnacyjne na świnoujskiej …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.