Strona główna / Lokalne / Wszystkie imprezy do końca roku pod znakiem zapytania. W tym Dni Morza i Festiwal Grechuty

Wszystkie imprezy do końca roku pod znakiem zapytania. W tym Dni Morza i Festiwal Grechuty

Świnoujście przez koronawirusa musi zacisnąć pasa. Prezydent szacuje, że w budżecie miasta zabraknie około 30 milionów złotych. Już wiadomo, że część imprez kulturalnych, sportowych i uzdrowiskowych po prostu nie odbędzie się. 

– W wyniku podjętych już dzisiaj decyzji przewidujemy ograniczenie wydatków na te różne cele – od kultury, rozrywki, poprzez inwestycje – do 40 milionów złotych. Nie przewiduję zatrzymania inwestycji, które są już rozpoczęte i mają podpisane umowy.  Te które nie zostały rozpoczęte i mają niepodpisane umowy po prostu zawieszam ich realizację.  Zawieszam również realizację budżetu obywatelskiego w tych inwestycjach, które nie zostały rozpoczęte – mówi Janusz Żmurkiewicz.

Pod wielkim znakiem zapytania są nie tylko imprezy planowane na maj, czy czerwiec, ale także wszystkie pozostałe do końca roku. W tym takie sztandarowe jak Dni Morza, czy Festiwal Grechuty.

Zobacz również

Będzie spotkanie przy polsko-niemieckiej granicy

Świnoujska branża turystyczna chce szybszego otwarcia granicy polsko-niemieckiej. Każdy dzień przestoju hoteli i restauracji, to …

Jeden komentarz

  1. będzie spokój, dobrze!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.