Strona główna / Lokalne / Opóźnienia na promenadzie. Ponad 7 mln złotych trafiło  z powrotem do budżetu

Opóźnienia na promenadzie. Ponad 7 mln złotych trafiło  z powrotem do budżetu

Miasto Świnoujście w ubiegłym roku musiało oddać dofinansowanie z RPO WZ na prace na historycznej promenadzie. Powodem było przedłużenie terminu realizacji tej inwestycji. Aby nie stracić pieniędzy, miasto wystartowało w kolejnym konkursie na dofinansowanie.

– Gdy tylko Urząd Marszałkowski ogłosił kolejny konkurs, to złożyliśmy wniosek, który okazał się najlepszym spośród wszystkich złożonych. I właśnie dotarła do nas wiadomość, że kwota 7 313 060 zł wraca do budżetu miasta – poinformował prezydent Świnoujścia.

Na historycznej promenadzie trwa zagospodarowanie zieleni. W ubiegłym tygodniu posadzono nowe drzewa. Wcześniej posadzono róże. Nie zabraknie także traw, które kojarzą się z nadmorską miejscowością – trzcinnika i kostrzewy.

Zobacz również

Rola promów w przewozach cargo

Transport towarów drogą morską to jeden z najważniejszych elementów handlu międzynarodowego. Choć przedsiębiorcy mają do …

2 komentarze

  1. Ogromne pieniądze na roślinność się wydaje a maseczek miasto jeszcze nie kupiło dla mieszkańców. Są ważniejsze sprawy.

  2. Czy w tym mieście to ktoś kontroluje te bzdurne wydatki ? W okresie pandemii chyba są poważniejsze problemy .Dla kogo ta betonowa promenada ? Paranoja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.