Strona główna / Lokalne / 1500 zł kary za kradzież maseczek ze skrzynek pocztowych. Policja zna sprawców

1500 zł kary za kradzież maseczek ze skrzynek pocztowych. Policja zna sprawców

Wyjaśniła się zagadka ginących maseczek ze skrzynek pocztowych w Świnoujściu. – Blisko 40 tysięcy sztuk jest dostarczanych codziennie w partiach, bezpłatnie do skrzynek pocztowych mieszkańców – mówi Paweł Sujka, zastępca prezydenta Świnoujścia.

– Zwrócił się do mnie jeden z mieszkańców bloku przy ulicy Markiewicza. Na monitoringu zainstalowanym przy skrytkach pocztowych widać jak trzy osoby wyciągają maseczki. Nie otwierają skrytek, lecz wyciągają przez otwory wrzutowe. Nie są mieszkańcami tego bloku. Jestem zażenowany takim zachowaniem – mówi Paweł Sujka.

Okazało się, że aż trzy osoby okradały mieszkańców z maseczek służących do walki z koronwairusem. – Policjanci zapukali do ich mieszkań – mówi st. post. Kamil Zwierzchowski ze świnoujskiej policji.

– Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia dotyczącego kradzieży maseczek ochronnych ze skrzynek pocztowych, natychmiast podjęli działania mające na celu ustalenie sprawców kradzieży. Dysponując monitoringiem z klatki schodowej, mundurowi zaledwie kilka godzin po otrzymaniu zgłoszenia ustalili sprawców kradzieży oraz odzyskali skradzione mienie. Jak się okazało, za sprawą kradzieży maseczek stał 26-letni mężczyzna, a także 21-letnia kobieta i jej o 3 lata młodsza kompanka – informuje policjant.

Każdy ze sprawców kradzieży został ukarany najwyższym mandatem karnym w wysokości 500 złotych.

Zobacz również

Miejski Dom Kultury zawiesza zajęcia grupowe

Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne na terenie kraju, od dzisiaj, 26 października do 30 listopada …

Jeden komentarz

  1. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

    Na zdjęciu nie widać, żeby coś kradli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.