poniedziałek , 5 grudnia 2022
Strona główna / Koronawirus / Najpotrzebniejsze środki ochrony osobistej dla OSP

Najpotrzebniejsze środki ochrony osobistej dla OSP

Środki ochrony osobistej trafią do blisko 200 jednostek będących w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, w tym do 104 OSP wyznaczonych do działań związanych z przeciwdziałaniem COVID-19Ochotnicze Straże Pożarne otrzymają jednorazowe maseczki i rękawiczki, ochronne gogle, kombinezony oraz środki dezynfekujące. W czwartek, 23 kwietnia 2020 r. do Szczecina przyjechał zamówiony towar.
Zakup najpotrzebniejszych środków ochrony osobistej dla strażaków-ochotników możliwy był dzięki przyznaniu na początku kwietnia przez Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego dofinansowania dla OSP. Służby otrzymały 200 tys. zł wsparcia z budżetu województwa.
 – OSP pomagają zawsze i w każdej chwili, ale muszą dysponować odpowiednim sprzętem, by robić to skutecznie. Od lat wspieramy strażaków-ochotników w tym zakresie. W jednostkach pojawiają się nowe wozy strażackie, dofinansowujemy zakup Automatycznych Defibrylatorów Zewnętrznych czy nowoczesnego sprzętu do nawigacji. Dziś pomagamy w zakupie środków ochrony osobistej – mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.
Przeznaczone środki pozwoliły na zakup blisko 25 tys. maseczek czy 390 litrów płynu do dezynfekcji. W zamówieniu dla strażaków są też: kombinezony, gogle, rękawice, rękawiczki, ręczniki i mydła.
– To wsparcie jest bardzo potrzebne, ponieważ płynie bezpośrednio do społeczników i wolontariuszy  dodaje wicemarszałek Olgierd Kustosz.
Źródło: WZP

Zobacz również

Przy budowie ekspresówki do Świnoujścia pracują od rana do późna

Szybkie zapadanie zmroku nie oznacza, że prace budowlane na inwestycjach trwają obecnie krócej. Wykonawcy odcinka …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.