Strona główna / Lokalne / Czy prezydent Świnoujścia przekaże spis wyborców Poczcie Polskiej? Zapytaliśmy go o to!

Czy prezydent Świnoujścia przekaże spis wyborców Poczcie Polskiej? Zapytaliśmy go o to!

Poczta Polska zwróciła się m.in. do prezydenta Świnoujścia z wnioskiem o przesłanie spisu wyborców. – To bardzo szczegółowe dane moich mieszkańców, zawierające także PESEL – tłumaczy Janusz Żmurkiewicz na antenie Twojego Radia 99,5 FM.

– Na chwilę obecną listy o którą wnioskowała Poczta Polska nie przekazałem do wnioskodawcy. Spowodowane to jest tym, że moja wiedza na temat prawnych kwestii związanych z przekazywaniem list, jest taka, że nie powinienem tych list przekazywać. Prawo, które dzisiaj obowiązuje, mówi że poniosę konsekwencje udostępniając dane mieszkańców Świnoujścia, bardzo szczegółowe dane bo również numer PESEL – mówi Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia.

Poczta Polska przesłała mailowe prośby do samorządów z prośbą o udostępnienie spisów wyborców. Wszystko po to, by można było przygotować karty do korespondencyjnego głosowania.

W przypadku Świnoujścia chodzi o wydanie ponad 30 tys. numerów PESEL, imion i nazwisk, a także adresów mieszkańców.

 

Zobacz również

Kto w tym roku jest odpowiedzialny za odśnieżanie ulic i chodników w Świnoujściu?

Po ubiegłorocznej wpadce z firmą ze Stargardu, w tym roku Świnoujścia podpisało umowę z inną …

8 komentarzy

 1. ZDECYDOWANIE POWINIEN PRZEKAZAC DANE PO TO ABY PREZYDENTEM ZOSTAL DUDA !!! gdy potrzebował łaski rządzących w sprawie tunelu, to przymilał sie na różne sposoby do PiSu a teraz gdy chodzi o kontynuowanie gospodarczych reform i uzdrawianie kraju… ODWRACA SIĘ I POKAZUJE PLECY .Ten jegomość musi zdecydować kim on właściwie jest – CZY JEST ZA POLSKĄ CZY ZA PRZEGNŁĄ TZW. OPOZYCJĄ WYNISZCZĄCĄ POLSKĘ……ten facet jest chwiejny w tym dopasowywaniu sie do sytuacji wygodnej dla niego…..

 2. nasze dane i tak mają firmy typu Alegro bo sami tam sei durnie logujecie i tym podobne cenea

 3. W żadnym przypadku Prezydent Świnoujscia nie powinien przekazywać danych osobowych mieszkańców. Poczta działa bezprawnie, tak jak cały PiS.

 4. Zabraniamy przekazywania naszych danych nie chcemy aby później spłacać nie swoich pożyczek !
  To się może skończyć handlem naszymi danymi w darknecie.

 5. ale po co poczcie dane (w tym pesel kiedy do doręczenia przesyłki wystarczy imię i nazwisko oraz adres) wszystkich uprawnionych do głosowania skoro póki co wg obowiązujących ustaw uprawnione do głosowania korespondencyjnego są tylko osoby pow. 60 roku życia i to wtedy gdy wcześniej zgłoszą taką wolę!?! Ktoś tu się chyba za mocno rozpędził więc bardzo dobrze że prezydent nie udostępni danych

 6. Poczta z nazwy polska powinna odpowiadać karnie za próbę wyłudzenia danych osobowych.

 7. ┌∩┐(◕_◕)┌∩┐

  Spróbuj tylko, to…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.