Strona główna / Lokalne / Międzyzdrojanie mogą powspominać. Zdigitalizowano kroniki

Międzyzdrojanie mogą powspominać. Zdigitalizowano kroniki

Po otwarciu biblioteki w Międzyzdrojach, czyli po wejściu w życie drugiego etapu znoszenia obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, zapraszamy do wypożyczalni po płyty z bezcennymi Kronikami Międzyzdrojów autorstwa Reginy i Bronisława Chmielowskich oraz Kroniką Towarzystwa Miłośników Międzyzdrojów, którą bibliotekarze poddali digitalizacji. Istnieją tylko 3 komplety Kronik – u autorki, w Urzędzie Miasta i w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyzdrojach. Przy powstawaniu Kronik pracowali również: Krystyna Oleska, Beata Lewandowska, Jerzy Gaj, Jan Wiśniewski, Jerzy Neukampf, Bronisława Bajek, Teresa Rogalska, Roman Daniluk i in. Dzięki metodzie skanowania mogą Państwo wypożyczyć Kroniki i w domowym zaciszu poczytać oraz powspominać, jak to kiedyś było w Międzyzdrojach. Kroniki są także doskonałym źródłem wiedzy dla osób piszących różne prace np. magisterskie.

Digitalizacja unikatowych zbiorów bibliotecznych łączy się z ich ochroną, która jest jednym z celów statutowych biblioteki. Był to żmudny i pracochłonny proces, gdyż trzeba było zeskanować kilkadziesiąt opasłych tomów.

Jesteśmy dumni, że dzięki digitalizacji możemy udostępnić  Kroniki Międzyzdrojów większej ilości odbiorców. Płyty z Kronikami przekażemy m.in. Pani Reginie Chmielowskiej, do powstającej w Międzyzdrojach Izby Pamięci, do Urzędu Miasta, szkół Gminy Międzyzdroje, Książnicy Pomorskiej w Szczecinie oraz Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kamieniu Pomorskim.

Bibliotekarze

Zobacz również

WOŚP. Prawie 15 tys. złotych zebrał tunel pod Świną

Za rekordową kwotę 7.100 złotych mieszkaniec Siedlec wylicytował zaproszenie na wyjątkowy spacer podwodnym tunelem pomiędzy …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.