Strona główna / Lokalne / Trzy firmy chętne do budowy „mini parku” na Warszowie

Trzy firmy chętne do budowy „mini parku” na Warszowie

Ogłoszono kolejny, już trzeci przetarg na budowę osiedlowego „mini parku”. Na początku kwietnia nastąpiło otwarcie ofert, wpłynęły trzy oferty. Trwa wybór najkorzystniejszej.

Tymczasem trwa budowa toru rowerowego, którego oddanie do użytkowania planowane jest w sezonie letnim.

Utworzenie Mini Parku osiedlowego na Warszowie było przedmiotem głosowania w Budżecie Obywatelskim na rok 2018. Pomysł zgłoszony przez Panią Marszałek otrzymał 751 głosów i został zgłoszony do realizacji. Na park ma się składać uporządkowanie terenów zalesionych, budowa alejek, wykonanie placu gier podwórkowych dla dzieci oraz pumptracku dla rowerzystów.

Pumptrack

Jego budowa jest wydzieloną częścią inwestycji. Miałby powstać u zbiegu ulic Norweskiej i Ludzi Morza z uwagi na naturalne ukształtowanie terenu. Zaprojektowany tor składa się z profilowanych pasm jezdnych, wzniesień i garbów (muld), oraz odpowiednio wyprofilowanych zakrętów z odpowiednio wyprofilowanymi bandami. Na całej długości toru zaplanowano przeszkody w postaci muld, garbów, hopek i wiraży. Tor rowerowy umożliwia jednoczesne użytkowanie przez więcej niż jednego rowerzystę. Obiekt skierowany jest do wszystkich grup wiekowych.

Zobacz również

Policjanci sprawdzają numery seryjne rowerów

Świnoujscy policjanci prowadzą kontrole rowerzystów. Sprawdzają nie tylko czy łamią przepisy, ale także to czy …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.