Strona główna / Lokalne / „Otwarte granice = praca godne życie” Kilkaset osób manifestowało przy granicy. Zobacz zdjęcia!

„Otwarte granice = praca godne życie” Kilkaset osób manifestowało przy granicy. Zobacz zdjęcia!

Protest pracowników branży turystycznej na granicy polsko-niemieckiej w Świnoujściu. – Niektórym z nas już skończyły się pieniądze na życie – mówią zrozpaczeni. 

– Nie mamy gości w hotelach, nie mamy dla kogo pracować. Niestety nasza branża jest uzależniona od turystów zagranicznych. Chcemy zwrócić uwagę aby granice jednak otworzono, żeby pozwolono mam pracować – mówi jedna z manifestujących.

Pracownicy spacerowali przy granicy chcąc zwrócić uwagę na złą kondycję polskiej turystyki i konieczności natychmiastowego otwarcia granic.

– Największe hotele za chwilę będą zamknięte. Rząd pozwolił nam otworzyć, ale nie zapewnił nam gości. Jeżeli nie ma gości, to nie mamy z czego żyć. Mamy dzieci, mamy rodziny na utrzymaniu, mamy czynsze do zapłacenia, co mamy dalej robić? – pyta protestujący.

Obecnie granice RP zamknięte dla ruchu turystycznego do 13 maja. W najbliższych dniach ma zapaść decyzja czy sankcja zostanie zniesiona, czy przedłużona na kolejny okres.

Zobacz również

Zmagania dzieci i dorosłych w I Baltic Bieg

W sobotę, 23 października 2021 r. odbyły się biegi zorganizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji …

23 komentarze

 1. Stara metoda. Wystraszyć porządnie społeczeństwo . Potem zarządzić im rozmaite ćwiczenia z zakazami. Wreszcie oznajmić , że ten za granicami kraju czycha na życie patriotów. System sam sie będzie pilnował i składał donosy.

 2. Biedaków z Polski nie chcecie wolicie Niemców ale to Ci biedacy płaca składki NFZ A nie Niemcy. Jak zachorowalność pójdzie w górę to kto będzie dalej płacił za leczenie … Niemcy mogą przyjechać jak wszystko się skończy. Za 1 euro byście sprzedali kraj

 3. Większość mieszkańców Świnoujścia, ich rodziny, krewni są związani z Gospodarką Turystyczną wiele wspólnego. Turystyka jest machiną, maszyną napędową do funkcjonawaniu wszystkich, ale to wszystkich gałęzi usługowych, kosmetyczki, fryzjerzy. A Ci co w branży turystycznej nie pracują, to wynajmują !!! całe swoje mieszkania, domy, często mieszkając …. w garażach. Dorabiają grosz, na maksa, podczas sezonu. Wiem to, mimo, że nie pracowałam nigdy w branży turystycznej. Byłam dość ważnym funkcjonariuszem publicznym. I całym sercem jestem ze strajkującymi.

 4. Otworzyć granice?! A co z bepieczeństwem naszym? Mamy wpuścić jakis procnet zarażonych Niemców , bo oni chca kupic tani ser i kiełbasę w Lidlu?

 5. Jak większość mieszkańców Świnoujścia nie mam nic wspólnego z turystyką i chcę aby moja rodzina była zdrowa. Mało mnie obchodzi grupka hotelarzy i ich pracownicy z Ukrainy.

 6. dać pracę ukraincom !! dawać!!!

 7. nie_polityczny

  Beznesmeni pozal sie boze… krotkowzrocznosc do zamkniecia granic, az w oczy kula… ale i tak ich nic nie nauczy…

 8. Kilkaset? Może tysiące? Tak się podkręca atmosferę.

 9. Turyści z Polski chętnie przyjadą.Ale oni dla was mają za cienkie portfele ??????

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.