Strona główna / Lokalne / „Otwarte granice = praca godne życie” Kilkaset osób manifestowało przy granicy. Zobacz zdjęcia!

„Otwarte granice = praca godne życie” Kilkaset osób manifestowało przy granicy. Zobacz zdjęcia!

Protest pracowników branży turystycznej na granicy polsko-niemieckiej w Świnoujściu. – Niektórym z nas już skończyły się pieniądze na życie – mówią zrozpaczeni. 

– Nie mamy gości w hotelach, nie mamy dla kogo pracować. Niestety nasza branża jest uzależniona od turystów zagranicznych. Chcemy zwrócić uwagę aby granice jednak otworzono, żeby pozwolono mam pracować – mówi jedna z manifestujących.

Pracownicy spacerowali przy granicy chcąc zwrócić uwagę na złą kondycję polskiej turystyki i konieczności natychmiastowego otwarcia granic.

– Największe hotele za chwilę będą zamknięte. Rząd pozwolił nam otworzyć, ale nie zapewnił nam gości. Jeżeli nie ma gości, to nie mamy z czego żyć. Mamy dzieci, mamy rodziny na utrzymaniu, mamy czynsze do zapłacenia, co mamy dalej robić? – pyta protestujący.

Obecnie granice RP zamknięte dla ruchu turystycznego do 13 maja. W najbliższych dniach ma zapaść decyzja czy sankcja zostanie zniesiona, czy przedłużona na kolejny okres.

Zobacz również

Zdarzenie w porcie. 36-latek potrzebował pomocy medyków

Świnoujscy strażacy pomagali przeniesieniu pacjenta po karetki pogotowia. Ratownicy medyczni zostali wezwani do świnoujskiego portu. …

23 komentarze

 1. Stara metoda. Wystraszyć porządnie społeczeństwo . Potem zarządzić im rozmaite ćwiczenia z zakazami. Wreszcie oznajmić , że ten za granicami kraju czycha na życie patriotów. System sam sie będzie pilnował i składał donosy.

 2. Biedaków z Polski nie chcecie wolicie Niemców ale to Ci biedacy płaca składki NFZ A nie Niemcy. Jak zachorowalność pójdzie w górę to kto będzie dalej płacił za leczenie … Niemcy mogą przyjechać jak wszystko się skończy. Za 1 euro byście sprzedali kraj

 3. Większość mieszkańców Świnoujścia, ich rodziny, krewni są związani z Gospodarką Turystyczną wiele wspólnego. Turystyka jest machiną, maszyną napędową do funkcjonawaniu wszystkich, ale to wszystkich gałęzi usługowych, kosmetyczki, fryzjerzy. A Ci co w branży turystycznej nie pracują, to wynajmują !!! całe swoje mieszkania, domy, często mieszkając …. w garażach. Dorabiają grosz, na maksa, podczas sezonu. Wiem to, mimo, że nie pracowałam nigdy w branży turystycznej. Byłam dość ważnym funkcjonariuszem publicznym. I całym sercem jestem ze strajkującymi.

 4. Otworzyć granice?! A co z bepieczeństwem naszym? Mamy wpuścić jakis procnet zarażonych Niemców , bo oni chca kupic tani ser i kiełbasę w Lidlu?

 5. Jak większość mieszkańców Świnoujścia nie mam nic wspólnego z turystyką i chcę aby moja rodzina była zdrowa. Mało mnie obchodzi grupka hotelarzy i ich pracownicy z Ukrainy.

 6. dać pracę ukraincom !! dawać!!!

 7. nie_polityczny

  Beznesmeni pozal sie boze… krotkowzrocznosc do zamkniecia granic, az w oczy kula… ale i tak ich nic nie nauczy…

 8. Kilkaset? Może tysiące? Tak się podkręca atmosferę.

 9. Turyści z Polski chętnie przyjadą.Ale oni dla was mają za cienkie portfele ??????

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.