Strona główna / Lokalne / Pożar lasu na granicy polsko-niemieckiej w Świnoujściu. Zobacz zdjęcia!

Pożar lasu na granicy polsko-niemieckiej w Świnoujściu. Zobacz zdjęcia!

Strażacy z Wojskowej Straży Pożarnej Komendy Portu Wojennego w Świnoujściu wspierali działania zastępów Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej przy gaszeniu pożaru lasu na granicy Państwa.

Strażacy w marynarskich mundurach w godzinach popołudniowych otrzymali zgłoszenie z Miejskiego Stanowiska Kierowania z prośbą o wsparcie działań prowadzonych na granicy polsko-niemieckiej. W lesie na terenie przygranicznym zapaliło się poszycie leśne, płomienie objęły drzewa oraz zajęło się torfowisko. Pożar objął powierzchnię ponad jednego hektara w bardzo trudno dostępnym terenie.
Do gaszenie pożaru ruszyło kilka jednostek straży pożarnej i samolot, który zrzucał wodę z powietrza. W akcji brały udział wozy ratowniczo-gaśnicze PSP, Wojskowa Straż Pożarna, a także zastępy OSP z regionu Świnoujścia. Działania wspierali również strażacy z okolicznych gmin w Niemczech.
Wojskowa Straż Pożarna Komendy Portu Wojennego w Świnoujściu (8. Flotylla Obrony Wybrzeża) jest włączona w Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy. Żołnierze pełnią całodobową służbę i są gotowi do interwencji zawsze gdy zajdzie taka konieczność.
Foto i tekst: 8. FOW

Zobacz również

Za 9 euro przez miesiąc można podróżować po całych Niemczech

Za 9 euro można podróżować koleją po Niemczech przez miesiąc w czerwcu, lipcu lub sierpniu. …

2 komentarze

  1. Szacunek dla strażaków. Ciężki teren, tytaniczna praca.

    • Jak Pani Jadzia z warzywniaka sprzeda Tobie pęczek rzodkiewki, albo worek cebuli, to też mówisz „Szacunek dla Pani z warzywniaka”?
      ―To ich praca….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.