Strona główna / Lokalne / Zachodniopomorski WOPR z marszałkowskim wsparciem

Zachodniopomorski WOPR z marszałkowskim wsparciem

Każdego roku nad naszym bezpiecznym wypoczynkiem nad wodami Pomorza Zachodniego czuwa Zachodniopomorski WOPR. Od ponad dekady swoje działania prowadzi ze wsparciem Urzędu Marszałkowskiego WZ. W tym roku WOPR oprócz swoich standardowych działań angażuje się także w akcje związane z bezpieczeństwem mieszkańców w czasie epidemii.

– Od lat sukcesywnie wspieramy i doposażamy Zachodniopomorski WOPR, aby zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów, zwłaszcza tych wypoczywających nad Bałtykiem. W dobie pandemii szczególnie widzimy jak ważne jest odpowiednie przygotowanie i dosprzętowienie. Ratownicy dzięki niemu mogą również angażować się w akcje na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa naszych mieszkańców w tym trudnym okresie oraz wspierać inne służby w walce z koronawirusem – mówi marszałek Olgierd Geblewicz.

Środki z budżetu województwa, w wysokości 160 tys. zł,  pomogą m.in. w utrzymaniu Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego w Szczecinie, które obsługuje wszystkie zdarzenia wodne na obszarze województwa zachodniopomorskiego. Beneficjent zakupi też niezbędny do funkcjonowania sprzęt.

Działania ratownicze, edukacyjne i informacyjne WOPR realizuje także w obecnym czasie zagrożenia epidemicznego. Prowadzi patrole, a także współpracuje z innymi służbami takimi jak policja czy sanepid. Tegoroczne marszałkowskie wsparcie przeznaczone zostanie również na zakup materiałów ochronnych do wykonywania działań przez ratowników (maseczki, kombinezony, rękawice, przyłbice, płyn do dezynfekcji) oraz na utrzymanie Sztabu Koordynacji WOPR.

Ratownicy apelują do mieszkańców o pozostanie w swoich domach. Zaangażowani są w niesienie pomocy osobom starszym, chorym będącym w grupie największego ryzyka zakażeniem. Ich działania opierają się na pomocy w życiu codziennym takiej jak zakup lekarstw czy żywności.

Ponadto w odpowiedzi na sytuację epidemiczną w kraju Zachodniopomorski WOPR ruszył z akcją profilaktyczną #zostanwdomuzwoprwz na swoim Facebooku. Ratownicy, wraz z innymi zaangażowanymi w projekt, przedstawiają jak bezpiecznie i twórczo spędzić ten trudny czas, a także jak zadbać o siebie i innych.

W latach 2008-2020 Zarząd Województwa przekazał z budżetu ponad 3 miliony złotych na wsparcie bezpieczeństwa na terenach objętych działaniem Zachodniopomorskiego WOPR.

Zobacz również

Na Warszowie. Osiedlowy mini park i plac zabaw już gotowe

Wykonawca dotrzymał umowy i zgłosił zakończenie prac na budowie osiedlowego mini parku i placu zabaw …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.