Strona główna / Lokalne / MKS Flota w III lidze. Z kim zagramy?

MKS Flota w III lidze. Z kim zagramy?

Odbyło się zebranie prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej, poświęcone w szczególności przeanalizowaniu możliwości wznowienia i dokończenia zawieszonych rozgrywek seniorskich IV ligi i niższych klas rozgrywkowych oraz rozgrywek młodzieżowych prowadzonych przez WZPN-y, które zostały zawieszone z uwagi na wprowadzony na terytorium Polski stan epidemii. Wydano w tej sprawie stosowny komunikat, w którym napisano między innymi (dział IV, cytat oryginalny):
Mając na uwadze przytoczone powyżej okoliczności faktyczne i prawne – Prezesi Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej wypracowali wspólne stanowisko o zakończeniu rozgrywek IV ligi i klas niższych oraz rozgrywek młodzieżowych prowadzonych przez Związki pomimo nierozegrania wszystkich zaplanowanych meczów, jednocześnie ustalając, iż jako kolejność drużyn w końcowych tabelach rozgrywek sezonu 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek. Drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskają awans do wyższej klasy. Po sezonie 2019/20 nie będzie natomiast spadków do niższych klas rozgrywkowych. Koniec cytatu.
Oznacza to w sposób oczywisty, że awans na następny sezon do III ligi wywalczyła Flota Świnoujście, natomiast nikt nie spadnie do klasy niższej.

A więc spełniło się. Inaczej niż chcieliśmy i planowaliśmy ale cel jest: Flota wraca na szczebel centralny, a dokładniej międzywojewódzki. Nie ma jeszcze oficjalnego komunikatu jak będzie w przyszłym sezonie wyglądać III liga, ale jedno jest pewne: grać będziemy na terenie i przyjeżdżać do nas będą zespoły z województw kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, wielkopolskiego i naszego. Można zatem powiedzieć, że wróciliśmy na swoje miejsce z lat 2000-08, z tą tylko różnicą, że powyżej przybył 1 szczebel rozgrywkowy, choć poziom wciąż nazywa się III liga.
Grupa druga trzeciej ligi liczy aktualnie 18 zespołów. Gdyby w III lidze zastosowano tę samą zasadę co w IV i niższych, tzn. awans lidera i brak spadkowiczów, do II ligi awansowałby KKS 1925 Kalisz, a III liga liczyłaby w przyszłym sezonie 21 zespołów, tzn. 17 pozostałych plus 4 beniaminków, mistrzów IV ligi w każdym z województw. Województwa wielkopolskie i zachodniopomorskie miałoby po 7 reprezentantów, pomorskie 5, kujawsko-pomorskie 2. Ze starych znajomych nam klubów poza naszym województwem w naszej grupie znalazłyby się: Unia Janikowo, Mieszko Gniezno oraz rywale z sezonu 2007/08 – Jarota Jarocin i Nielba Wągrowiec.
Oto przypuszczalny skład III ligi gr. II:
Zachodniopomorskie: Świt i Pogoń II Szczecin, Bałtyk i Gwardia Koszalin, Chemik Police, Kotwica Kołobrzeg i Flota Świnoujście (beniaminek);
Wielkopolskie: Mieszko Gniezno, Sokół Kleczew, Polonia Środa, Nielba Wągrowiec, Jarota Jarocin, Górnik Konin i LKS Gołuchów (beniaminek);
Pomorskie: Radunia Stężyca (wicelider), KP Starogard Gdański, Grom Nowy Staw, Bałtyk Gdynia i GKS Przodkowo (beniaminek, powrót po dwuletniej przerwie);
Kujawsko-Pomorskie: Unia Janikowo, Pomorzanin Toruń (beniaminek, drugi toruński klub – Elana – gra w II lidze).
Najmniejszą miejscowością z wymienionych jest Przodkowo (2000 mieszkańców), najdalej położone Jarocin, Kleczew i Konin (ok. 450 km). Rozgrywki prowadzić ma Pomorski Związek Piłki Nożnej.

Źródło: Waldemar Mroczek, MKS Flota

Zobacz również

Wszystkie trzy tłocznie Baltic Pipe w Polsce po odbiorach technicznych

GAZ-SYSTEM dokonał odbioru technicznego wszystkich trzech tłoczni gazu rozbudowywanych i budowanych w ramach projektu Baltic …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.