Strona główna / Lokalne / Czy kredyt gotówkowy jest najlepszym rozwiązaniem? – 4 rzeczy, które warto wiedzieć

Czy kredyt gotówkowy jest najlepszym rozwiązaniem? – 4 rzeczy, które warto wiedzieć

Jak pokazują oficjalne statystyki, liczba udzielanych kredytów w Polsce jest coraz większa. Regularne wzrosty obserwujemy praktycznie każdego roku, co dziwić absolutnie nie może, biorąc pod uwagę ciągle rosnące koszty życia codziennego. Nim się jednak zdecydujemy na konkretną ofertę kredytową, warto w pierwszej kolejności poznać kilka prostych zasad, na które zawsze należy zwrócić uwagę. Nie czekaj więc i sprawdź wszystko już teraz!

  1. Wysokość kredytu.
  2. Na co zwracać szczególną uwagę?
  3. Rankingi kredytów?
  4. Rozsądne planowanie.

 

Jesteś wiernym i stałym klientem swojego banku? Bardzo dobrze, jednakże zanim skorzystasz z oferty kredytu gotówkowego, którą otrzymałeś, porównaj z odpowiednikami w innych instytucjach. Niejednokrotnie okaże się, że trafisz na coś o wiele korzystniejszego! W końcu w życiu niemal każdego może przyjść taka chwila, która będzie wymagała pilnego i szybkiego wyłożenia pewnej ilości gotówki, czasami niemałej. W przypadku, gdy akurat takową nie dysponujemy, idealnym rozwiązaniem wydają się być kredyty gotówkowe. A czyż nie jest dobrze wybrać najlepszą spośród wszystkich?

Wysokość kredytu

 

Zanim podejmie się jakąkolwiek decyzję, w pierwszej kolejności należy dokładnie przemyśleć, na co chcemy przeznaczyć kwotę i ile jej tak naprawdę potrzebujemy. Jeśli zabraknie nam pieniędzy w trakcie realizowania planów, np. kupowania nowego samochodu, gdy okazało się, że wymarzony model kosztuje trochę więcej niż przypuszczaliśmy, stwarzamy sobie dodatkowy problem. Kredyty gotówkowe są najkorzystniejszą opcją, jeśli pożyczamy niedużą kwotę – przykładowo między dziesięcioma a dwudziestoma tysiącami. Potrzebując większą ilość gotówki, najlepiej wybrać innego rodzaju kredyt, gdyż zapewni nam to lepsze warunki (np. hipoteka). Niekwestionowaną zaletą kredytów gotówkowych jest brak konieczności podawania bankowi powodu, dlaczego go bierzemy. Możemy więc wykorzystać go na dowolny cel!

 

Na co zwracać szczególną uwagę?

 

Przeglądając różne oferty, warto skupić swoją uwagę na takich wartościach jak:

  • oprocentowanie,
  • RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania),
  • prowizja.

Tak naprawdę od tych elementów zależy, jak będzie wyglądała nasza miesięczna rata, a także, ile finalnie będziemy musieli bankowi oddać. W określaniu tych pozycji niebagatelną rolę odgrywa również okres, na jaki chcemy kredyt wziąć. Paradoksalnie niejednokrotnie bardziej opłacalne jest rozłożenie spłaty na więcej rat, niż przykładowo pół roku czy rok.

Rankingi kredytów

 

Ile banków, tyle ofert. Łatwo się w tym wszystkim pogubić. Dlatego właśnie powstały takie narzędzia, jak rankingi kredytów, w tym i gotówkowych. Zebrano tam wszystkie aktualne oferty banków i posegregowano od najbardziej korzystnego do zdecydowanie najmniej. Co istotne, podczas wyszukiwania, mamy możliwość podania, jaka dokładnie kwota nas interesuje oraz jak długo chcemy ją spłacać. Informacja zwrotna jest bardzo rozbudowana – wyszczególnia nawet dokładną sumę, ile kredyt będzie nas kosztował. Niezliczona ilość zadowolonych kredytobiorców z narzędzia, jakimi są rankingi, świadczy sama za siebie.

Rozsądne planowanie

 

Nigdy o tym nie można zapominać, dając się ponieść fantazji. Pożyczoną kwotą (oczywiście z nadwyżką) zawsze przyjdzie nam oddać. Dlatego właśnie kredyty nie powinny przerastać naszych możliwości. Oczywiście, wszystkiego przewidzieć się nie da, jednakże musimy mieć przygotowany dokładny plan spłaty, który zawsze będzie w naszym zasięgu.

Zobacz również

Sejm uchwalił nowelę regulującą m.in. status prawny hulajnóg elektrycznych

Sejm na czwartkowym posiedzeniu poparł nowelizację ustawy Prawo o ruchu drogowym, która reguluje m.in. status …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.