Strona główna / Lokalne / Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów. Teraz dłużej czynna

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów. Teraz dłużej czynna

Stan techniczny pojazdu wpływa na bezpieczeństwo. Kierowcy przyjeżdżają do stacji kontroli pojazdów nie tylko wtedy, gdy kończy się im przegląd w dowodzie rejestracyjnym, ale także wówczas, gdy nabywają używany pojazd i nie chcą kupować „kota w worku”.

Stacja diagnostyczna Komunikacji Autobusowej wyposażona jest w wysokiej jakości urządzenia umożliwiające precyzyjną ocenę stanu pojazdu , a także zatrudnia doświadczonych mechaników – diagnostów.

OSKP pracuje w oparciu o uniwersalną ścieżkę diagnostyczną wraz z kompletnym wyposażeniem dodatkowym. Urządzenia pozwalają szybko i bardzo precyzyjnie zbadać stan techniczny pojazdów.

W OSKP dostępne są badania techniczne m.in. motocykli i motorowerów, samochodów osobowych i ciężarowych, ciągników samochodowych, przyczep i naczep ciężarowych, autobusów, pojazdów z instalacją gazową, taksówek, pojazdów przeznaczonych do nauki jazdy, aut zabytkowych, a także wykonuje badania techniczne pojazdów zarejestrowanych po raz pierwszy poza granicami Polski.

Podczas badania sprawdzane są m.in. wartości dopuszczalnych luzów w elementach układów zawieszenia, parametry geometrii kół, układy hamulcowe, sprawności amortyzatorów i toksyczności spalin.

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów (OSKP)
ul. Karsiborska 33a, Świnoujście
Czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 19.00 i w soboty od 7.00 do 15.00. 

Wszelkie informacje dostępne są pod nr telefonu:  91 321 45 40 wew. 2  lub  785 059 510.

Zobacz również

PKP Intercity: z soboty na niedzielę zmiana czasu – 15 pociągów stanie na godzinę

W najbliższy weekend w nocy z 30 na 31 sierpnia, w związku ze zmianą czasu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.