Strona główna / Lokalne / Apel o otwarcie granic. Koalicja Obywatelska proponuje 500-złotowy czek na usługi turystyczne

Apel o otwarcie granic. Koalicja Obywatelska proponuje 500-złotowy czek na usługi turystyczne

Kiedy granica z Niemcami zostanie otwarta?! – dopytywał w poniedziałek w Świnoujściu poseł Koalicji Obywatelskiej Arkadiusz Marchewka. Jak przekonywał, tej wiedzy potrzebują przedsiębiorcy, którzy prowadzą w tym mieście firmy.

– Rolą władzy rządowej jest stworzenie takich warunków, aby ci przedsiębiorcy wiedzieli przynajmniej kiedy będą mogli wznowić swoją działalność  – mówił Arkadiusz Marchewka. – Niestety od wielu tygodni, rząd, minister i premier lekceważą tych ludzi nie mówiąc wprost czego mogą się spodziewać. Są mgliste zapowiedzi na temat tego, że może w połowie czerwca coś zostanie w tym temacie – dodał.

Poseł poinformował także, że Koalicja Obywatelska przygotowała konkurencyjny do rządowego – 500-złotowy czek turystyczny. Dzięki niemu np. 4-osobowa rodzina mogłaby wykorzystać 2 tys. złotych

– Jest to projekt ustawy, który został złożony przez Koalicję Obywatelską w Sejmie. Ten projekt zakłada, że każda osoba, która jest zatrudniona na umowę o pracę, jest przedsiębiorcą, studentem do 26 roku życia, dostanie czek o wysokości 500 złotych na wykorzystanie na usługi turystyczne w naszym kraju – tłumaczył Arkadiusz Marchewka.

Przy okazji poseł zwrócił uwagę na konieczność otwarcia przejścia granicznego Świnoujście/Ahlbeck– tak, aby pracownicy przygraniczni nie musieli nadrabiać drogi jadąc przed Garz.

Zobacz również

Zbiry StandUpu: Ćwiek i Lobo w programie “Za starzy by umrzeć młodo” oraz sobotni wieczór z muzyką na żywo w Browarze Miedziowy44!

Już 18.06.21r. o godzinie 19:30 zapraszamy na wieczór ze Stand-Up Comedy w kolaboracji Maciej ,,Lobo’’ …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.