Strona główna / Lokalne / Kolejne pieniądze dla osiedla Karsibór

Kolejne pieniądze dla osiedla Karsibór

Trzynaście milionów dofinansowania na ulicę 1 Maja, nowa przystań  kajakowa, której budowa dobiega końca. To nie koniec dobrych wiadomości dla mieszkańców Karsibora i kolejnych wysokich dotacji dla tego osiedla.

Dziś w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Szczecinie Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz podpisał umowę na modernizację przystani rybackiej w Karsiborze. „ Całkowita wartość inwestycji to 12 804 403,32 złotych brutto, dofinansowanie pochodzi z Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020 i wynosi ponad 80 %. To kolejna już miejska inwestycja, która otrzymała tak wysokie dofinansowanie. To cieszy, tym bardziej, że przebudowa tej przystani przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa i warunków pracy rybaków” – poinformował Prezydent Janusz Żmurkiewicz.

W ramach inwestycji przeprowadzona zostanie kompleksowa przebudowa konstrukcji nabrzeża na odcinku o łącznej długości ok. 114,00 mb. wraz z wysunięciem linii cumowniczej w kierunku wody na odległość od istniejącego nabrzeża o ok. 25 mb. Powstanie  5 stanowisk rozładunkowych (magazyny wyładunkowe i magazyny sprzętu rybackiego) dla kutrów o maksymalnej długości 12,0 m oraz zanurzeniu do 2,5 m. Zmodernizowana przystań rybacka w Świnoujściu-Karsiborze zostanie również wyposażona w dodatkowy, pływający odcinek postojowy o długości ok. 36 mb. przystosowany do cumowania mniejszych jednostek pływających. Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca 2021 roku.

Joanna Ścigała

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Świnoujście buduje tunel. Chińczycy demontują ogromną maszynę

Na niemal 130 elementów rozkładana jest maszyna TBM, która wydrąży tunel pod Świną. Jej demontaż …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.