Strona główna / Lokalne / Będzie spotkanie przy polsko-niemieckiej granicy

Będzie spotkanie przy polsko-niemieckiej granicy

Świnoujska branża turystyczna chce szybszego otwarcia granicy polsko-niemieckiej. Każdy dzień przestoju hoteli i restauracji, to wielomilionowe straty. Zamkniętą granicę boleśnie odczuwają także biura podróży.

– Bardzo ważne jest, żeby granicę polsko-niemiecką można było przekraczać bez żadnego problemu. Niestety przez decyzję naszego rządu jest to ciągle niemożliwe. Dlatego jutro (przyp. w sobotę) spotykamy się w hotelu Hamilton w Świnoujściu i będziemy na ten temat rozmawiać. Na koniec udamy się wszyscy na przejście graniczne, żeby tam zademonstrować naszą chęć i potrzebę otwarcia tej granicy – mówi Michał Faligowski prowadzący biuro podróży w Świnoujściu.

Przedstawiciele branży turystycznej spotkają się w sobotę o godz. 13.30 przy przejściu granicznym Świnoujście – Ahlbeck.

Zobacz również

Świnoujście buduje tunel. Chińczycy demontują ogromną maszynę

Na niemal 130 elementów rozkładana jest maszyna TBM, która wydrąży tunel pod Świną. Jej demontaż …

3 komentarze

  1. ” Niestety przez decyzję naszego rządu ” może wypadało by dodać i większości rządów Europy? Granice zostaną otwarte jak pozwolą na to Niemcy i tyle w temacie.

    • Niemcy otworzyli granice już dawno poprosili o to Polskę, by otworzyl granice. Więcej czytajcie i zacznijcie myśleć. Samo słuchanie TVP info to za mało.

  2. A gdzie są władze Świnoujścia ? Czemu nie domagają się przywrócenia ruchu przygranicznego, tylko lansują się z tą “pomarańczową alternatywą” z Wrocławia udając troskę o miejsca pracy w Świnoujściu ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.