Strona główna / Lokalne / Wraki zajmują miejsca parkingowe? Urząd usunie je na koszt właścicieli

Wraki zajmują miejsca parkingowe? Urząd usunie je na koszt właścicieli

Na ulicach naszego miasta pojawia się coraz więcej nieużywanych, zniszczonych samochodów, które wyglądają na porzucone. Samochody takie wystawione na działanie warunków atmosferycznych niszczeją, czasami miesiącami stoją gdzieś na parkingach, w lesie, szpecąc otoczenie. Mijając takie auta zastanawiamy się, czemu ktoś porzucił auto, kto zapłaci za jego usunięcie? Na terenie Świnoujścia jest kilkadziesiąt takich samochodów.

Pojazdy te zostają usunięte z terenu miasta na koszt właścicieli. Ale to urząd zleca wywiezienie aut, kontaktuje się z właścicielami i po długotrwałej procedurze, można je dopiero zezłomować. Tym samym koszty takich działań ponosi budżet miasta, a więc my wszyscy.

Istnieje jednak inna możliwość, gdy kosztów nie musi ponosić ani właściciel pojazdu, ani budżet miasta. Można  zlecić usługę demontażu specjalistycznym firmom, które odbiorą pojazd za darmo, a w niektórych przypadkach, zależnie od stanu, odkupią je od Państwa za niewielkie pieniądze. Firmy takie oferują swoje usługi na terenie całego województwa zachodniopomorskiego, a ich odbiór następuje ze wskazanych miejsc bezpośrednio do stacji demontażu. Wystawiają one niezbędne dokumenty uprawniające do wyrejestrowania pojazdu.

Informacje o firmach działających na terenie naszego województwa  otrzymacie Państwo w Wydziale Ochrony Środowiska i Leśnictwa Urzędu Miasta, pod nr tel. 91 327 86 41 w godzinach pracy urzędu.

Zobacz również

Pomoc psychologiczna na wyciągnięcie ręki. Ma zapobiegać poważniejszym kryzysom. Powstaje Regionalne Pogotowie Kryzysowe

Wypadek samochodowy, nagła strata bliskiej osoby, ciężka choroba, pożar, bankructwo firmy może wywołać poważny kryzys …

Jeden komentarz

  1. Bzdura, nic w tym artykule nie jest prawdą

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.