Strona główna / Lokalne / Coraz bliżej nowe mieszkania

Coraz bliżej nowe mieszkania

Już w lipcu pierwsi lokatorzy cieszyć się będą z nowych mieszkań. Na ukończeniu są prace przy nowym, wielorodzinnym budynku mieszkalnym przy ul. Kontradmirała Włodzimierza Steyera 11 i 13.  W  budynku znajduje się 48 mieszkań. Należy zaznaczyć, że 5 lokali przystosowanych jest dla osób niepełnosprawnych.

W ramach inwestycji powstanie również 18 miejsc postojowych w garażu podziemnym oraz 20 w terenie. W kondygnacji piwnic znajdować się będą komórki lokatorskie oraz pomieszczenia techniczne i gospodarcze. Zagospodarowany zostanie teren wokół budynków, wybudowano drogi dojazdowe, miejsca parkingowe, a dla najmłodszych placyk zabaw. 41 mieszkań będzie wykończonych „pod klucz”, natomiast 7 mieszkań, na wniosek chętnych partycypantów, będzie zrealizowanych w stanie do samodzielnego wykończenia.

„ To pierwszy budynek czynszowy w Świnoujściu wybudowany przez TBS Lokum sp. z o.o. Ale w planach mamy już kolejne takie inwestycje, wiemy, że jest duże zapotrzebowanie na takie mieszkania” – poinformowała zastępca Prezydenta Barbara Michalska.

Wykonawcą inwestycji jest firma „Lux – Dom” Iwona Fogt – Busler, prace na budowie rozpoczęły się 28 września 2018 roku. Przekazanie budynku do użytkowania zaplanowano na koniec czerwca br. Środki finansowe na realizację tej inwestycji pochodzą z trzech źródeł: budżetu Miasta Świnoujście, od przyszłych najemców poprzez wpłatę partycypacji oraz kredyt, który został udzielony  na warunkach preferencyjnych przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Inwestycja powstała w systemie „Zaprojektuj i wybuduj”.

Joanna Ścigała

BIK UM Świnoujście

 

Zobacz również

Kierowcy uważajcie na ulicy Wyspiańskiego

W czwartek 5 sierpnia 2021r., w godzinach od 4.00 do 11.00, wyłączony z ruchu będzie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.