Strona główna / Lokalne / Dodatkowe zespoły pogotowia będą stacjonować nad morzem

Dodatkowe zespoły pogotowia będą stacjonować nad morzem

Jak co roku w wakacje zwiększa się liczba zespołów ratownictwa medycznego czuwających nad bezpieczeństwem mieszkańców i turystów w naszym regionie. Dodatkowy ambulans od poniedziałku dyżuruje w Świnoujściu. Kolejne dodatkowe załogi pojawią się w innych nadmorskich miejscowościach 24 czerwca.

 – Pierwsza sezonowa karetka dyżuruje  od poniedziałku  1 czerwca w Świnoujściu. To najdłużej stacjonujący sezonowy zespół na wybrzeżu – będzie dyżurować w Świnoujściu do końca września. Pozostałe sezonowe ambulanse z ratownikami pojawią się na wybrzeżu 24 czerwca i będą dyżurować do 31 sierpnia. Karetki te stacjonować będą w Międzyzdrojach, Darłowie, Dziwnowie, Ustroniu Morskim, Mielenku i Pobierowie. W każdej karetce sezonowej spotkamy podstawowy zespół ratownictwa medycznego tj. dwóch ratowników medycznych lub ratownika medycznego i pielęgniarkę systemu – mówi Paulina Targaszewska z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. 

W okresie wakacji, zespoły pogotowia ratunkowego mają znacznie więcej pracy.

 –  W ubiegłym sezonie letnim wśród najczęściej występujących interwencji zespołów sezonowych były te dotyczące podtopień, zatrucia alkoholem,  urazów, do jakich doszło w wyniku bójek oraz upadków. Sezon letni to co roku okres zwiększonej liczby interwencji naszych zespołów, dlatego przed rozpoczęciem tegorocznych wakacji apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach, nie wchodzenie do wody pod wpływem alkoholu i pilnowanie swoich pociech – dodaje Paulina Targaszewska.

Każdego dnia nad bezpieczeństwem mieszkańców i turystów w naszym regionie czuwają 82 zespoły ratownictwa medycznego. Ambulanse rozlokowane są w 42 miejscowościach województwa. W okresie letnim do pacjentów dodatkowo wyjeżdża 7 ambulansów sezonowych z załogami.

Zobacz również

Świnoujście buduje tunel. Chińczycy demontują ogromną maszynę

Na niemal 130 elementów rozkładana jest maszyna TBM, która wydrąży tunel pod Świną. Jej demontaż …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.