Strona główna / Lokalne / Dodatkowe zespoły pogotowia będą stacjonować nad morzem

Dodatkowe zespoły pogotowia będą stacjonować nad morzem

Jak co roku w wakacje zwiększa się liczba zespołów ratownictwa medycznego czuwających nad bezpieczeństwem mieszkańców i turystów w naszym regionie. Dodatkowy ambulans od poniedziałku dyżuruje w Świnoujściu. Kolejne dodatkowe załogi pojawią się w innych nadmorskich miejscowościach 24 czerwca.

 – Pierwsza sezonowa karetka dyżuruje  od poniedziałku  1 czerwca w Świnoujściu. To najdłużej stacjonujący sezonowy zespół na wybrzeżu – będzie dyżurować w Świnoujściu do końca września. Pozostałe sezonowe ambulanse z ratownikami pojawią się na wybrzeżu 24 czerwca i będą dyżurować do 31 sierpnia. Karetki te stacjonować będą w Międzyzdrojach, Darłowie, Dziwnowie, Ustroniu Morskim, Mielenku i Pobierowie. W każdej karetce sezonowej spotkamy podstawowy zespół ratownictwa medycznego tj. dwóch ratowników medycznych lub ratownika medycznego i pielęgniarkę systemu – mówi Paulina Targaszewska z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. 

W okresie wakacji, zespoły pogotowia ratunkowego mają znacznie więcej pracy.

 –  W ubiegłym sezonie letnim wśród najczęściej występujących interwencji zespołów sezonowych były te dotyczące podtopień, zatrucia alkoholem,  urazów, do jakich doszło w wyniku bójek oraz upadków. Sezon letni to co roku okres zwiększonej liczby interwencji naszych zespołów, dlatego przed rozpoczęciem tegorocznych wakacji apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach, nie wchodzenie do wody pod wpływem alkoholu i pilnowanie swoich pociech – dodaje Paulina Targaszewska.

Każdego dnia nad bezpieczeństwem mieszkańców i turystów w naszym regionie czuwają 82 zespoły ratownictwa medycznego. Ambulanse rozlokowane są w 42 miejscowościach województwa. W okresie letnim do pacjentów dodatkowo wyjeżdża 7 ambulansów sezonowych z załogami.

Zobacz również

ETZT w Świnoujściu: święto mieszkańców i drugi etap konsultacji społecznych

Ekologiczne pikniki, sadzenie drzew, przejazd rowerów przez miasto, a nawet wystawa domowych pupili. Świnoujście po …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.