środa , 5 października 2022
Strona główna / Lokalne / W sobotę do Niemiec już bez ograniczeń?

W sobotę do Niemiec już bez ograniczeń?

W nocy z piątku na sobotę o północy znikają ograniczenia na polsko – niemieckiej granicy – przekazał premier Brandenburgii, który oficjalnie został poinformowany przez polskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Taki tweet opublikował redaktor Tomasz Lejman, korespondent Telewizji Polsat w Niemczech.

Informację prasową opublikował za to Land Brandemburgia. Czytamy w niej m.in. że ograniczenia wjazdu do Polski z powodu pandemii zostaną zniesione z piątku na sobotę (o północy) w nocy. Polskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poinformowało o tym dzisiaj premier Brandenburgii Dietmar Woidke, który jest także koordynatorem rządu federalnego w Polsce. Woidke z zadowoleniem przyjął to za ważny krok w kierunku powrotu do normalności europejskiej.

„Zniesienie ograniczeń wjazdu do Polski to krok, na który czekaliśmy. Stało się to możliwe, ponieważ Niemcy i Polacy działali odpowiedzialnie w walce z pandemią koronowirusa . Tysiące Niemców i Polaków mogą teraz odwiedzać członków swojej rodziny, przyjaciół i sąsiadów za pośrednictwem Odry i Nysy, turystyka i biznes mogą znów swobodnie się rozwijać. W czasach zamkniętej granicy widzieliśmy, jak ważne są otwarte granice europejskie i jak blisko Niemcy i Polska są ze sobą powiązane. Teraz możemy wrócić do europejskiej normalności między Polską a Niemcami ”.

Zobacz również

Policjanci ze Świnoujścia pilnowali bezpieczeństwa na niemieckiej autostradzie A20

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, komend miejskich w Szczecinie i Świnoujściu oraz Komendy …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.