Strona główna / Lokalne / W sobotę do Niemiec już bez ograniczeń?

W sobotę do Niemiec już bez ograniczeń?

W nocy z piątku na sobotę o północy znikają ograniczenia na polsko – niemieckiej granicy – przekazał premier Brandenburgii, który oficjalnie został poinformowany przez polskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Taki tweet opublikował redaktor Tomasz Lejman, korespondent Telewizji Polsat w Niemczech.

Informację prasową opublikował za to Land Brandemburgia. Czytamy w niej m.in. że ograniczenia wjazdu do Polski z powodu pandemii zostaną zniesione z piątku na sobotę (o północy) w nocy. Polskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poinformowało o tym dzisiaj premier Brandenburgii Dietmar Woidke, który jest także koordynatorem rządu federalnego w Polsce. Woidke z zadowoleniem przyjął to za ważny krok w kierunku powrotu do normalności europejskiej.

„Zniesienie ograniczeń wjazdu do Polski to krok, na który czekaliśmy. Stało się to możliwe, ponieważ Niemcy i Polacy działali odpowiedzialnie w walce z pandemią koronowirusa . Tysiące Niemców i Polaków mogą teraz odwiedzać członków swojej rodziny, przyjaciół i sąsiadów za pośrednictwem Odry i Nysy, turystyka i biznes mogą znów swobodnie się rozwijać. W czasach zamkniętej granicy widzieliśmy, jak ważne są otwarte granice europejskie i jak blisko Niemcy i Polska są ze sobą powiązane. Teraz możemy wrócić do europejskiej normalności między Polską a Niemcami ”.

Zobacz również

Maksymalne zainteresowanie Funduszem Inwestycji Lokalnych

Wszystkie zachodniopomorskie gminy i powiaty złożyły wnioski o środki z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Łączna kwota …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.