Strona główna / Lokalne / Turyści zjeżdżają do Świnoujścia. Co zrobić, aby nie utknąć na przeprawie promowej

Turyści zjeżdżają do Świnoujścia. Co zrobić, aby nie utknąć na przeprawie promowej

W czwartek, od rana na przeprawie karsiborskiej tworzyły się spore kolejki aut oczekujących na przeprawę promową. Aby nie zmarnować czasu na przeprawie, warto zastosować się do kilku prostych rad.

W Boże Ciało, kolejka aut oczekujących na przeprawę z wyspy Wolin na Uznam była spora. To przede wszystkim turyści chcący spędzić długi weekend nad morzem. Wielu kierowców z całymi rodzinami oczekiwało na przeprawę, która zajęła im nawet godzinę

Co należy zrobić, aby nie zmarnować czasu? Zostawić auto na parkingu na prawym brzegu Świny w dzielnicy Warszów. Miejsca postojowe zlokalizowane są przy ulicy Barlickiego, Dworcowej i Fińskiej w bezpośrednim sąsiedztwie przeprawy promowej Bielik. Przeprawić się bezpłatnym promem w centrum miasta, a na lewym brzegu poruszać się komunikacją autobusową, pieszo, wypożyczyć rower lub wybrać taksówkę.

Sytuację na przeprawach promowych można obserwować za pomocą kamer on-line pod adresem przeprawa.swi.pl. Gdy samochód jest nam niezbędny i musimy za wszelką cenę się przeprawić, najlepiej poczekać do godzin popołudniowych lub wieczora, gdy ruch na przeprawie jest mniejszy i wówczas przeprawić się bez oczekiwania. Po godzinie 23.20 z przeprawy Bielik mogą także korzystać samochody spoza Świnoujścia (nie mające rejestracji ZSW).

Zobacz również

Przejazd tunelem w Świnoujściu nie będzie możliwy w przyszłym roku

Tunel w Świnoujściu, chociaż jest już w 100 proc. wywiercony, to przejazd nim będzie możliwy …

Jeden komentarz

  1. I nagminne wpier…. sie Niemców w kolejke. Policja by musiała tam stać cały dzień

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.