Strona główna / Lokalne / Mieszkańcy Świnoujścia nie pozostawili suchej nitki na Żegludze Świnoujskiej

Mieszkańcy Świnoujścia nie pozostawili suchej nitki na Żegludze Świnoujskiej

W długi weekend do Świnoujścia przyjechały tysiące turystów. Nie bez znaczenia na taką frekwencję zdaje się mieć wpływ aktualnie prowadzona kampania promocyjna miasta. Pomimo pływania non stop, promy nie nadążały z bieżącą przeprawą samochodów. Powtórka może czekać w niedzielę. W internecie pojawiły się komentarze mieszkańców Świnoujścia, którzy uważają, że ŻŚ nie stanęło na wysokości zadania.

Część komentarzy publikujemy poniżej:

„4 km. 600 metrów – tyle ma właśnie kolejka do przeprawy promowej Karsibór. W zaokrągleniu to jakieś 700 samochodów = co najmniej 12 promów = co najmniej… 4 godziny czekania? Czy po takim wypadzie do “wysp możliwości” ktoś jeszcze wróci? Czy urząd wyciąga jakiekolwiek wnioski przy tego typu sytuacjach? Czy naprawdę tego typu sytuacje są nie do przewidzenia? Czy na podstawie tego co się dzisiaj dzieje, miasto uruchomi jakiś plan awaryjny na niedziele, kiedy to samo będzie działo się tyle że na wyjeździe? Branża jest gotowa na turystów, ale Żegluga już nie. Wstyd!” – Dariusz Krzywda.

„Można mieć nadzieje, ze juz w weekend turyści zreflektują się, ze mogą wracać na Dolny Śląsk i w inne rejony przez Niemcy. Tak przy okazji, ta zakrojona kampania promocyjna nie ma sensu, jeżeli miasto nie może zwiększyć albo skutecznie zarządzać przepustowością przepraw i skutecznie walczyć z plaga komarów. Myślę, że pieniądze należy na te cele wydawać w pierwszej kolejności. ” – Marcin Michalak.

„Od rana odbierałam telefony od wkurzonych hotelarzy, którzy wczoraj do 2 w nocy przyjmowali mega wkurzonych gości, którzy stali po 3 trzy godziny w kolejce, a dzisiaj powtórka z “rozrywki”. Rozmawiałam dzisiaj na ten temat z Dyrektorem ŻŚ. Nie wiem dlaczego przyjęto tam totalnie błędne założenie, że nie będzie takiego najazdu turystów na ten weekend. Niedziela przy wyjazdach może być dla wyjeżdżających naszych gości totalną katastrofą, dla nas za to wizerunkową. Zwróciłam uwagę Dyrektorowi, że ma czas na to, żeby znaleźć rozwiązanie, czyli uruchomić załogi dla dodatkowych promów szczególnie na Karsiborach (bo na Bieliku pływały cały czas trzy promy, w tym jeden Karsibór, który dzisiaj od 13:00 zabierał wszystkie samochody). Ewidentnie brakuje trzeciego promu na Karsiborach” – Joanna Agatowska.

„Może by się tak dyrektor ŻŚ wypowiedział na czym problem polega i dlaczego dzisiaj na małej przeprawie pływały trzy promy w tym jeden typu Karsibór a na dużej tylko dwa promy?” – Maciej Maciejewski.

Zobacz również

Czerwona zaraza, Czas honoru. Spotkanie z Jarosławem Sokołem

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Jarosławem Sokołem – scenarzystą i pisarzem o świnoujskich korzeniach, …

15 komentarzy

 1. Jedna z radnych SLD obiecała nam kiedyś że tunel szybko nie powstanie a miejsca pracy w Żegludze Świnoujskiej zostaną uratowane. Niestety nie pracuję już w Żegludze i już nie muszę korzystać z promów ale problem nadal istnieje.

 2. Ja NadMorze wolę pojechać gdzieś indziej. Po co stać w korku?

 3. Nigdy więcej nie pojadę do Świnoujścia, dokąd nie przywrócicie temu miastu dawnego klimatu. Jeździłam tam co roku z dziećmi na wakacje przez 15 lat i było cudownie. Ale gdy po dziesięciu latach odwiedziłam ponownie Świnoujście- to się przerazilam!!! Czułam się jak intruz ! Wszędzie Niemcy, głośni, hałaśliwi i chamscy. Urocza aleja Lipowa pełna straganów towarem dla Niemców, przeraźliwa wszechobecna muzyka niemiecka, ceny w euro, no po prostu dramat! Byłam oburzona i rozgoryczona… Niestety Świnoujście nie jest polskim miastem!!!!!!!! Wielki wstyd dla władz miasta i dla mieszkańców też, że tak ochoczo sami przedali sie Niemcom!

  • Polecam bezludna wyspe…tam nie bedzie nikt panu przeszkadzal…..tak mysle….haha

  • Nie lubię komentarzy, które bezpodstawnie szerzą nienawiść.
   Można nie lubić czegoś, lub kogoś, ale dzięki międzynarodowej wymianie to miasto rośnie w siłę i pięknieje z roku na rok. Szkoda mi jedynie tej zieleni nadmorskiej.
   Nieznając języka, łatwo się czuć jak ty, wiem, bo kiedyś też miałam ten problem. Ucząc się niemieckiego, strwierdziłam, że to było tylko uprzedzenie. Chamstwo? Jakiś konkretny przykład? Moim zdaniem jest niezależne od narodowości.

  • Na szczęście jest mnóstwo innych nadmorskich miast. Nam ksenofobów też nie potrzeba.

  • Święte słowa!
   Zachodni sąsiedzi bardzo panoszą się w naszym kraju, brak szacunku i kultury.
   Nie możemy akceptować takich zachowań!!!

   • Od 30 lat mieszkam w Niemczech i wstyd mi za polakow jak widzę jak sie zachowuja i jakiego uzywaja slownictwa czasami wstyd sie przyznac ze ich rozumie.
    Dlatego nie osadzajcie ludzu wg narodowisci to wszystko zalezy od czlowieka

 4. Szanowni Panstwo Dyr.Zeglugi Swinoujskiej jest odseparowany od rzeczywistosci i uzalezniony od Prezydenta a ten gani za oszczednosci.Nie chca dac nadgodzin i tyle .Pracownicy sa promy sa tyko zgody od Zmurkiewicza niema a zeglugowcy joby dostaja .Taki tepy Magistrat mamy bo trudno bylo przewidziec najazd turystow.To ten sam Prez.co raz chcial zamknac granice a pozniej pisze do prem. by otworzyl granicePrez. mysli czy zdazy przeciac wdtege na otwarcie tunelu ktory za szmzl unijny wybudowany bedzie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.