Strona główna / Lokalne / W niedzielę 6 promów non-stop przeprawiało samochody

W niedzielę 6 promów non-stop przeprawiało samochody

Turyści, którzy wybrali Świnoujście na swoje weekendowe miejsce wypoczynku, sprawnie mogli przeprawić się w niedzielę na obu przeprawach promowych. Uruchomienie 6 promów przyniosło rezultaty. Zrobiono także wyjątek, aby rozładować kolejki aut chcących opuścić wyspę Uznam – z przeprawy Warszów mogły korzystać auta niezarejestrowane w Świnoujściu.

W niedzielę przeprawa promowa osiągnęła maksimum swojej przepustowości. 6 promów kursowało non-stop. Przeprawę „Warszów” wsparł największy prom jakim dysponuje Żegluga Świnoujska – „Karsibór”. Do pracy ściągnięto prawie wszystkich pracowników ŻŚ.

Do godziny 10.00 korków nie było jeszcze na żadnej z przepraw. Jednak chwilę potem, pod przeprawę promową podjeżdżał coraz to dłuższy sznur aut. W godzinach największego ruchu do przepraw promowych, w kolejce do przeprawy „Bielik” czas oczekiwania wynosił około 1 godziny, a przeprawy karsiborskiej 1,5 godziny. Około godziny 14 ruch na obu przeprawach zaczął maleć, a czas przeprawy zajmował nie dłużej niż godzinę.

Na długi weekend do Świnoujścia przyjechało bardzo dużo turystów z całej Polski. Nie bez znaczenia była kampania promocyjna zachęcająca do przyjazdu do nadmorskiego miasta. Można było spodziewać się ogromnych korków w niedzielę, gdy w jednym momencie wszyscy będą chcieli wrócić do domów. Jednak dzięki zaangażowaniu 6 promów, wysiłkowi załóg, udało się ograniczyć uciążliwość przeprawy.

W imieniu mieszkańców, branży turystycznej, dziękujemy załogom promów Żeglugi Świnoujskiej za zaangażowanie i pomoc. Dzięki temu turyści mogli szybciej niż zazwyczaj przeprawić się z jednej wyspy na drugą i bezpiecznie wrócić do domów.

 

Zobacz również

“Bild”: od 1 sierpnia obowiązek testów na Covid-19 przy wjeździe do Niemiec

Od 1 sierpnia wszystkie osoby powyżej 6. roku życia wjeżdżające do Niemiec będą musiały okazać …

2 komentarze

  1. dzięki za zaangażowanie ! Jesteście wielcy ! i dziękuję że zawsze stawiacie mnie na boku, aby na mnie nie padał deszcz i nie grzało słońce !

  2. Wystarczy sobie jednak przypomnieć co działo się na przeprawie karsiborskiej w czwartek i czar sprawności działania Żeglugi Swinoujskiej pryska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.