Strona główna / Lokalne / Wybuch w Kanale Piastowskim. Co ze zwierzętami?

Wybuch w Kanale Piastowskim. Co ze zwierzętami?

W środę wojsko zdetonowało niewybuchy z czasów II Wojny Światowej. – Prowadząc tego typu działania, które rzecz jasna mają na celu ochronę życia ludzkiego, nie możemy zapominać o zwierzętach, zamieszkujących Bałtyk – alarmuje WWF.

Po neutralizacji niewybuchów w Zatoce Puckiej, WWF zauważył, że wybuch stanowi poważne zagrożenie dla życia ludzi i zwierząt. Czy jest podobnie niebezpieczny dla tych ssaków żyjących w pobliżu Świnoujścia? W ostatnim czasie znaleziono jedną martwą fokę przy falochronie centralnym. O sprawie powiadomiono Stację Morską na Helu.

– Zarówno sama eksplozja, jak i generowany przez nią hałas podwodny, stanowi ogromne zagrożenie dla życia mieszkających tam ryb, ptaków, ssaków morskich oraz pozostałych organizmów. Możliwe negatywne skutki to trwałe lub czasowe przesunięcie progu słyszalności (zjawisko które znamy m.in. z przerw w szkole lub głośnych koncertów muzycznych), uszkodzenie aparatu słuchowego czy nawet śmierć. Dlatego ważne jest, aby w trakcie prowadzonych działań stosować metody ograniczające negatywne skutki hałasu, takie jak np. sprawdzone na wielu akwenach kurtyny bąbelkowe – informuje Magdalena Melaniuk z Fundacji WWF Polska.

W najbliższych dniach Błękitny Patrol WWF będzie jeszcze częściej monitorować plaże w poszukiwaniu odpoczywających, osłabionych lub rannych zwierząt, które mogą potrzebować naszej pomocy.

Jeśli zobaczysz fokę lub morświna, poinformuj o tym BŁĘKITNY PATROL WWF, dzwoniąc pod numer telefonu 795 536 009 lub STACJĘ MORSKĄ w Helu – pod numerem telefonu 601 889 940.

Czy znaleziona 26 maja martwa foka na plaży w Świnoujściu może mieć związek z wcześniejszymi neutralizacjami niewybuchów?

Zobacz również

PKP Intercity: z soboty na niedzielę zmiana czasu – 15 pociągów stanie na godzinę

W najbliższy weekend w nocy z 30 na 31 sierpnia, w związku ze zmianą czasu …

Jeden komentarz

  1. WWF działa legalnie? Dziwne…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.