Strona główna / Lokalne / Uciekał przed policjantami. Okazało się, że jest pijany i ma zakaz prowadzenia samochodu

Uciekał przed policjantami. Okazało się, że jest pijany i ma zakaz prowadzenia samochodu

Policjanci z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu, dzięki zgłoszeniu od jednego z mieszkańców, zwrócili podczas służby szczególną uwagę na pojazd marki BMW, którym miał kierować nietrzeźwy mężczyzna. Jak się później okazało, opisywany przez zgłaszającego mężczyzna był nie tylko pod wpływem alkoholu, ale także posiadał przy sobie narkotyki i kierował pojazdem osobowym pomimo sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym.

Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie od jednego z mieszkańców Świnoujścia, który zauważył, że kierujący pojazdem marki BMW spożywa podczas jazdy alkohol. Stróże prawa dostrzegli opisywany przez zgłaszającego pojazd na jednej z ulic w centrum Świnoujścia. Mężczyzna kierujący BMW pomimo wyraźnych sygnałów dźwiękowych oraz świetlnych nadawanych przez policjantów, nie zatrzymał pojazdu do kontroli.

Po kilku minutach kierujący wjechał w jednokierunkową uliczkę, która była zablokowana przez pojazd Państwowej Straży Pożarnej. Kierujący próbując uciekać, wjechał na chodnik, jednak policjanci byli szybsi. Otworzyli drzwi i zatrzymali kierującego.

Jak się okazało, 56-letni mieszkaniec Świnoujścia był pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto, w trakcie sprawdzenia osoby, policjanci ustalili, że nietrzeźwy 56-latek kierował pojazdem osobowym pomimo sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym a w pojeździe znajdowały się substancje psychotropowe.

Po wytrzeźwieniu 56-latek usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, posiadania substancji psychotropowych wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, niezatrzymaniu pojazdu pomimo wydania przez funkcjonariusza uprawnionego do kontroli ruchu drogowego przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych polecenia zatrzymania pojazdu do kontroli i kontynuacji jazdy oraz niestosowania się do orzeczonego prawomocnym wyrokiem Sądu zakazu prowadzenia pojazdów.

Mężczyzna za popełnione przestępstwa odpowie teraz przed Sądem, który zadecyduje o jego dalszych losach.

 

st. post. Kamil Zwierzchowski

Komenda Miejska Policji w Świnoujściu

Zobacz również

Zdarzenie w porcie. 36-latek potrzebował pomocy medyków

Świnoujscy strażacy pomagali przeniesieniu pacjenta po karetki pogotowia. Ratownicy medyczni zostali wezwani do świnoujskiego portu. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.