Strona główna / Lokalne / Budowlańcy chcieli więcej za drogę Świnoujście – Troszyn. Dostaną!

Budowlańcy chcieli więcej za drogę Świnoujście – Troszyn. Dostaną!

Rząd przeznaczy dodatkowe środki na budowę drogi S3 z Troszyna do Świnoujścia. Po otwarciu kopert przetargowych, okazało się, że firmy chcą zdecydowanie więcej pieniędzy niż pierwotnie zakładano. We wtorek mówił o tym w Świnoujściu Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk.

– Po przeprowadzonych przetargach brakowało nam ponad 300 mln zł do kwoty, która była ostatecznie wynikiem przetargu. Wydawało się, że niestety nie wykonamy tego ponad 30-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S3 – ostatniej mili z Troszyna do Świnoujścia. W ubiegłym tygodniu tygodniu, we wtorek, na posiedzeniu rządu, ta decyzja limitu środków finansowych na realizację inwestycji w ramach programu budowy dróg krajowych zapadła – poinformował minister.

Zwiększone finansowanie będzie pochodziło z obligacji emitowanych na rzecz Krajowego Funduszu Drogowego, kredytów zaciąganych w Europejskim Banku Inwestycyjnym oraz z refundacji z budżetu środków europejskich. Dodatkowe środki będą także pochodziły z przesunięcia z budżetu państwa do KFD części wpływów podatku akcyzowego oraz z wpływów z opłaty elektronicznej pobieranej z nowobudowanej sieci dróg szybkiego ruchu.

 

 

Zobacz również

Między działkowcem a opiekunem kota. Magistrat pomaga osiągnąć konsensus

Na terenie ogrodów działkowych w Świnoujściu od długiego czasu bytują koty wolnożyjące. Między opiekunami zwierząt, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.