Strona główna / Lokalne / Dramatyczna walka o życie małego dziecka

Dramatyczna walka o życie małego dziecka

Dziecko dusiło się na ulicy. Ludzie ruszyli na pomoc.

Kilkanaście minut trwała walka o życie małego chłopczyka w Świnoujściu. Dziecko nagle zaczęło się dusić. Ojciec rozpaczliwie szukał pomocy wśród przechodniów. Pomoc nadeszła w ostatniej chwili.

– Mężczyzna wyciągnął sine dziecko z wózka. Krzyczał, aby je ratować. Podbiegł jeden mężczyzna, później pielęgniarka. Ktoś inny dzwonił po pogotowie. Nie mógł się połączyć. W międzyczasie na pieszo przybiegli strażacy. W tym samym momencie dojechała karetka pogotowia z ratownikami medycznymi. Wszystko działo się tak szybko – opowiada świadek zdarzenia.

– Otrzymaliśmy zgłoszenie o 2-letnim chłopcu, które miało się zakrztusić otrzymaliśmy o godz. 19:43. Zdarzenie miało miejsce w Świnoujściu przy ul. Konstytucji 3 maja. Dyspozytor instruował opiekuna dziecka jak należy udzielić maluchowi pomocy do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. W chwili przybycia na miejsce ratowników medycznych, chłopiec był przytomny i ruchliwy, jego stan był stabilny. Maluch został zabezpieczony i przewieziony do szpitala – mówi Paulina Targaszewska z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

Dziecko odzyskało przytomność. Zostało zabrane do szpitala.

Zobacz również

Przez wiele dni mieszkała w porzuconym samochodzie

W związku z niską temperaturą panującą na zewnątrz, Straż Miejska zwiększyła kontrole miejsc bytowania osób …

Jeden komentarz

  1. Zanim pojawiła się karetka chłopczyk siniał i nie było z nim kontaktu,dopiero kobieta doprowadziła do stanu że dziecko odzyskiwało przytomność.Dyspozytor nie rozmawiał z opiekunem a ze mną czyli przechodniem.Karetko przyjechała po 11 minutach wcześniej na piechotę przybiegli strażacy.Był problem z nr.112

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.