Strona główna / Lokalne / Ranking plaż. Świnoujście najlepszym ośrodkiem plażowym w Polsce

Ranking plaż. Świnoujście najlepszym ośrodkiem plażowym w Polsce

Tak, już po raz kolejny, uznali dziennikarze popularnego portalu podroze.onet.pl. Mniej więcej w tym samym czasie odwiedzili 60 nadmorskich miejscowości. Sprawdzali, gdzie są najładniejsze plaże w Polsce, największy wybór kwater i noclegów, atrakcje w razie niepogody i w końcu – jak nadmorskie kurorty radzą sobie w czasach koronawirusa? Tak powstał ranking 30 nadmorskich miejscowości na czele ze Świnoujściem, w których warto spędzić wakacje.

– Po raz dwunasty redakcja Onet Podróże odwiedziła popularne miejscowości na Wybrzeżu – piszą dziennikarze. – Oceniliśmy plaże, infrastrukturę noclegową, gastronomiczną i rozrywkową. (…) Z racji stanu zagrożenia epidemiologicznego i zmniejszonego poczucia bezpieczeństwa wśród wielu rodaków, postanowiliśmy w tym roku dodać nową “pozycję” w naszej punktacji, którą nazwaliśmy ogólnie “COVID”.

Zwycięzca rankingu Świnoujście w sumie oceniono na 105 pkt. To już trzecia pod rząd najwyższa ocena Świnoujścia w tym rankingu. Druga uplasowała się Ustka (104 pkt.), a trzecia Łeba (103 pkt.). W pierwszej dziesiątce, oprócz Świnoujścia, znalazły się jeszcze Kołobrzeg na piątym miejscu (spadek z trzeciego w ubiegłym sezonie) i Rewal na dziesiątym (spadek z dziewiątego). Sąsiadujące ze Świnoujściem Międzyzdroje spadły w rankingu z trzynastego na piętnaste miejsce.

Pełny ranking wraz z opisem jest dostępny na stronie www.podroze.onet.pl bezpośredni link: https://podroze.onet.pl/plaze/gdzie-jechac-nad-morze-najlepsze-plaze-w-polsce-2020/zqecmpn

Podpis pod zdjęcie: Świnoujska plaża z lotu ptaka; tu morze jest najcieplejsze na całym polskim wybrzeżu.

Tekst i zdjęcie BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Atrakcje Ogrodu Sensorycznego i piesza wycieczka po promenadzie

W najbliższy poniedziałek w Świnoujściu rozpoczną się obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Start w poniedziałek, godz. …

Jeden komentarz

  1. Plaża była zawsze największą atrakcją Świnoujścia.
    Nie zepsujcie tego, bo wtedy czeka nas los plaż aglomeracji trójmiejskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.