Strona główna / Lokalne / Meklemburgia Pomorze-Przednie. Utrzymano zakaz wjazdu turystów jednodniowych

Meklemburgia Pomorze-Przednie. Utrzymano zakaz wjazdu turystów jednodniowych

Premier landu Manuela Schwesig na spotkaniu rządu z przedstawicielami władz lokalnych, biznesu, związków zawodowych i organizacji społecznych, 30 czerwca podjęła decyzję o złagodzeniu restrykcji związanych z pandemią koronawirusa. Jednak zakaz wjazdu turystów jednodniowych wciąż będzie niemożliwy. Wyjątek stanowić będą wycieczki autokarowe.

Liczba infekcji w Meklemburgii-Pomorzu Przednim jest niska. Dlatego zdecydowano się na niektóre złagodzenia restrykcji.

Pozostają utrzymane zasady dotyczące odległości – co najmniej 1,5 metra i obowiązek noszenia maseczek w transporcie publicznym i w poczekalniach.

Dozwolone będą jednodniowe przyjazdy autokarowe. Pozostałe wycieczki na teren landu są zabronione. Dotyczy to wszystkich osób, które nie mają wykupionego noclegu na terenie landu.

Dozwolone są imprezy sportowe na świeżym powietrzu z ograniczeniem widzów do 500.

Otwarcie lokali gastronomicznych przedłużono do godz. 2.00.

Będzie możliwa organizacja pchlich targów.

Pozostają zamknięte kluby i dyskoteki.

Nowe rozporządzenie ma zostać przyjęte przez gabinet w najbliższy wtorek, 7 czerwca, i wejdzie w życie 10 lipca . Kolejne  spotkanie z udziałem gmin, przedsiębiorstw, związków zawodowych i stowarzyszeń społecznych odbędzie się 4 sierpnia 2020 r .

Foto: © Staatskanzlei

Zobacz również

Co nowego w sprawie przejść pod torami w Łunowie?

W najbliższych planach inwestycyjnych miasto uwzględnia powstanie dwóch przejść pieszo-rowerowych pod torami w Łunowie, które …

3 komentarze

  1. Zachodniopomorskie oraz wszystkie kraje związkowe Niemiec powinny zrobić to samo i wypieprzyć mieszkańców Meklemburgia Pomorza Przedniego, którzy zamierzają przyjechać na jeden dzień.
    Absurd.

  2. Zauroczopny...

    Pani premier landu Manuela Schwesig z uroczym uśmiechem na twarzy pokazała Polakom gest Kozakiewicza. A germanofile niech dalej patrzą na Niemców z cielęcym zachwytem…

  3. 𝗣𝘂𝗻𝗸𝘁 ➔ •

    Jednodniowych niemców też wyp####ć z stąd na pysk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.