Strona główna / Lokalne / Będzie transgraniczny autobus pomiędzy cesarskimi uzdrowiskami i Świnoujściem

Będzie transgraniczny autobus pomiędzy cesarskimi uzdrowiskami i Świnoujściem

Wkrótce będzie można jeździć autobusem pomiędzy Świnoujściem, a trzema przygranicznymi niemieckimi uzdrowiskami. Spółki przewozowe mają tydzień na porozumienie się w tej sprawie. Prezydent Świnoujścia spotkał się w ubiegłym tygodniu w tej sprawie z burmistrz Heringsdorfu, przedstawicielem UBB i Komunikacji Autobusowej.

– Jeśli nie dogadają się, każda z nich otworzy swoją linię – zapowiada prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz.

Jeżeli nie dojdzie do porozumienia w celu stworzenia jednej wspólnej linii, to podjąłem decyzję i przekazałem to zainteresowanym, że gdy tylko zmodernizujemy ulicę Wojska Polskiego na odcinku od ulicy Leśmiana do Matejki,  Komunikacja Autobusowa Świnoujście uruchomi taką linię autobusową – zaznacza.

Transgraniczne połączenia zostały zawieszone po tym jak strona niemiecka wycofała się ze współpracy ze stroną polską i samodzielnie uruchomiła własną linię.

Władze  Świnoujścia nie zgodziły się, aby niemieckie autobusy korzystały z miejskich przystanków. Niemieckie autobusy zatrzymywała wówczas straż miejska.

Zobacz również

Drużynowy tenis stołowy w ramach licealiady

W rywalizacji  o miano „Najbardziej Usportowionej Szkoły”, Ośrodek Sportu i Rekreacji „ Wyspiarz” zorganizował rozgrywki w …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.