Strona główna / Lokalne / Posprzątali las przy ulicy Szkolnej

Posprzątali las przy ulicy Szkolnej

Z inicjatywy radnej Agnieszki Rachatan i przy współpracy Urzędu Miasta Wydziału Ochrony Środowiska, Nadleśnictwa Międzyzdroje  i firmy Remondis, w sobotnie przedpołudnie została zorganizowana zbiórka śmieci w lesie przy ulicy Szkolnej.  

 Las to wielkie źródło  tlenu dla człowieka i zwierząt. Miejsce, gdzie możemy aktywnie spędzać́ czas, szybciej regenerując nasz organizm zapewniając mu świetne dotlenienie, poprawę̨ krążenia i rytmu serca. Zapach lasu wpływa na nasz organizm kojąco i antystresowo – mówi  Pan Łukasz  jeden z uczestników akcji. –Niestety, jak wiemy, lasy są̨ wciąż zaśmiecane – dodaje.

W akcji wzięło udział prawie 30 osób, które w ciągu 2 godzin zebrały kilkadziesiąt  pełnych śmieci worków. Asortyment  zebranych śmieci był ogromny. – Komentuje Agnieszka Rachtan organizatorka akcji – od zwykłych papierków, poprzez krzesła, butelki szklane i plastikowe, ubrania, buty, leki, kawałki opon, części metalowe aż̇ do wiadra z butelkami i dużej walizki pełnej odpadów. Śmieci zabrała firma Remondis – dodaje świnoujska radna.

Wtóruje jej Leszek Waga klubowy kolega w Radzie Miasta Świnoujście, który wraz z synem również wziął udział w sprzątaniu:

„Z całą pewnością̨ następne tego typu akcje przed nami. Zapraszamy dorosłych i dzieci do wzięcia udziału przy kolejnych zbiorkach śmieci i oczyszczaniu lasu. Jest to z korzyścią̨ dla nas samych, jak również̇ zwierząt zamieszkujących środowiska leśne. Akcje takie zwiększają̨  tak bardzo potrzebną świadomość́ ekologiczną, służą̨ integracji lokalnej i są̨  źródłem nowych pomysłów pomagających w dbaniu o środowisko, w tym również̇ środowisko leśne”

Planujemy wystąpić do posłów RP o zmianę prawa, chcemy aby za plastikowe czy szklane opakowania  była pobierana obowiązkowa kaucja w wysokości kilkudziesięciu groszy, dzięki czemu śmieci w lasach będzie mniej – mówi Wiesław Góreczny.

Przypominamy również̇, ze śmieci darmowo możemy oddać́ w  Punkcie Selektywnej  Zbiorki Odpadów Komunalnych przy ul. Karsiborskiej  33 A w Świnoujściu.

Autor: Łukasz Sikora

Zobacz również

Umowa podpisana. W czerwcu ruszają prace przy przebudowie ulicy Grunwaldzkiej

Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz i Prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Małgorzata Bogdał podpisali dziś (czwartek …

Jeden komentarz

  1. Szacunek dla pomysłodawców. Poziom cywilizacyjny i szacunek do samego siebie mierzy się między innymi ilością śmieci w miejscach publicznych.

    Parki, las i plaża to atuty Świnoujścia – trzeba o nie dbać , warto taką akcję rozszerzyć , może również z udziałem turystów ( do których należę )

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.