Strona główna / Lokalne / W niedzielę II tura wyborów prezydenckich. Jak głosować?

W niedzielę II tura wyborów prezydenckich. Jak głosować?

W niedzielę 12 lipca będziemy głosować w II turze wyborów prezydenckich. Na terenie miasta jest 25 obwodowych komisji wyborczych oraz 2 lokale odrębne w szpitalu miejskim i zakładzie pielęgnacyjno – opiekuńczym, 13 z nich jest dostosowanych dla osób z niepełnosprawnościami.

Lokale są przygotowane na przyjęcie większej liczby wyborców ze względu na możliwość zgłaszania się osób z zaświadczeniem do głosowania.

Już od pierwszej tury wyborów w Świnoujściu zauważalna jest duża liczba osób , które zgłaszają się w celu dopisania do spisu wyborców oraz osób, które pobierają zaświadczenia, dzięki którym mogą zagłosować poza miejscem stałego zamieszkania. Wydział Spraw Obywatelskich uruchomił dodatkowe stanowisko do obsługi wszystkich, którzy zgłaszają się do Urzędu Miasta. Dziś mija termin dopisania się do list wyborców II tury. W Świnoujściu zrobiło to blisko 2 tysiące osób.

Przypominamy, lokale wyborcze otwarte są od godz. 7.00 do 21.00.

Warto pamiętać o ogólnie obowiązujących wymaganiach sanitarnych w lokalach wyborczych tj. należy mieć zasłonięte usta i nos ( maseczka, przyłbica lub innego rodzaju zasłona), należy przestrzegać właściwego dystansu od innych osób – minimum 1,5 m.  Przed wejściem do lokalu wyborczego należy zdezynfekować ręce. Przestrzeganie tych zasad pomoże wszystkim, i głosującym i członkom komisji w sprawnym przeprowadzeniu tych wyborów. Zaleca się używanie własnych rękawiczek jednorazowych i własnego długopisu.

Kilka tygodni temu, odpowiadając na zaproszenie Prezydenta Szczecina Piotra Krzystka, Prezydent Świnoujścia przyłączył się do akcji „Cała Polska. Na Wybory!” W myśl zasady: Niech łączy nas to, że idziemy na wybory, a nie dzieli to na kogo chcemy głosować, serdecznie zachęcamy: Całe Świnoujście na wybory!

Obwieszczenie Prezydenta Miasta Świnoujście z dnia 30 czerwca 2020 r. o numerach i granicach obwodów głosowania, wyznaczonych siedzibach obwodowych komisji wyborczych w Świnoujściu oraz możliwości głosowania korespondencyjnego i przez pełnomocnika:

http://bip.um.swinoujscie.pl/uploads/files/Druki/2020_II_tura_Obwieszczenie_numery_granice_siedziby_OKW.pdf

 

Joanna Ścigała

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Przejazd tunelem w Świnoujściu nie będzie możliwy w przyszłym roku

Tunel w Świnoujściu, chociaż jest już w 100 proc. wywiercony, to przejazd nim będzie możliwy …

Jeden komentarz

  1. ????? ➔ •

    Wybór między sraczką, a rozwolnieniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.