Strona główna / Lokalne / Odleciał pierwszy samolot z Goleniowa do chorwackiego Zadaru. Ilu pasażerów było na pokładzie?

Odleciał pierwszy samolot z Goleniowa do chorwackiego Zadaru. Ilu pasażerów było na pokładzie?

W czwartek Polskie Linie Lotnicze LOT zainaugurowały połączenie lotniczego na trasie Szczecin – Zadar – Szczecin. 112 miejscowy samolot typu Embraer 195, punktualnie o godzinie 9.00 wzbił się w powietrze udając się w dwugodzinny lot do chorwackiego Zadaru.

Na pokładzie samolotu, w tym inauguracyjnym locie zajętych było około 90 proc. miejsc, będąc bardzo dobrym prognostykiem dla tego połączenia w kolejnych tygodniach.

Polskie Linie Lotnicze LOT operować będą na tej trasie w każdy czwartek według poniższego rozkładu lotów:

Wylot ze Szczecina 09:10-11:20

Powrót z Zadr 12:20-14:35

– Bardzo się cieszymy z inauguracji nowego połączenia lotniczego do Zadaru, jako jednego z ulubionych kierunków wakacyjnych mieszkańców Pomorza Zachodniego, którzy do tej pory, trasę tę pokonywali podczas wielogodzinnej jazdy samochodem. Dzięki temu, że w dniu dzisiejszym  pierwszy samolot z pasażerami wzbił się w powietrze, stwierdzenie, że jeszcze nigdy, Chorwacja nie była tak blisko Szczecina stało się realne a nie tylko zapowiedzią  – powiedział Maciej Dziadosz, Prezes Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów.

Bilety są dostępne na stronie www.lot.com oraz w biurach podróży.

To nie jedyna inauguracja, nowych rozkładowych połączeń lotniczych jaka miała miejsce w lipcu 2020 roku.

3 lipca – zainaugurowane zostało połączenie na trasie Szczecin – Lwów – z linią lotniczą Wizz Air, natomiast już 16 lipca kolejną inaugurację mieć będą Polskie Linie Lotnicze LOT. W tym dniu po raz pierwszy polecimy do Rzeszowa.

Zobacz również

Kierowcy uważajcie na ulicy Wyspiańskiego

W czwartek 5 sierpnia 2021r., w godzinach od 4.00 do 11.00, wyłączony z ruchu będzie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.