Strona główna / Lokalne / Podróżowali z podrobionymi dokumentami

Podróżowali z podrobionymi dokumentami

42-letniego mieszkańca powiatu legnickiego i 38-latka z powiatu gryfickiego 9 lipca zatrzymała ustecka i świnoujska Straż Graniczna. Mężczyźni kierowali samochodami i do kontroli okazali funkcjonariuszom podrobione ukraińskie prawa jazdy.

Strażnicy graniczni z Placówki Straży Granicznej w Ustce zatrzymali do kontroli drogowej w powiecie słupskim ciężarówkę, której 42-letni kierowca okazał im ukraińskie prawo jazdy. Funkcjonariusze nabrali podejrzeń odnośnie wiarygodności dokumentu. Celem przeprowadzenia dalszych czynności mężczyzna został doprowadzony do pomieszczeń Straży Granicznej. Szczegółowa analiza dokumentu potwierdziła, że jest on podrobiony na wzór oryginału. Po sporządzeniu dokumentacji procesowej dotyczącej przestępstwa przeciwko wiarygodności dokumentów, mężczyzna został zwolniony, a za kierowanie bez uprawnień otrzymał pięciusetzłotowy mandat.

Strażnicy graniczni z Placówki SG w Świnoujściu również ujawnili ukraińskie prawo jazdy odbiegające od oryginału. Dokument okazał im legitymowany 38-letni kierowca zatrzymanego do kontroli pojazdu, który zjechał z promu przybyłego ze Szwecji. Celem przeprowadzenia dalszych czynności mężczyzna został doprowadzony do pomieszczeń Straży Granicznej. Szczegółowa analiza dokumentu potwierdziła, że dokument nie jest oryginalny. Kierowca został zatrzymany i osadzony w pomieszczeniach Straży Granicznej.

Postępowania w tych sprawach prowadzi Straż Graniczna w Ustce oraz w Świnoujściu.

Kto w celu użycia za autentyczny podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Zobacz również

Świnoujście: w czwartek zakończenie drążenia tunelu

Zakończenie zasadniczych prac przy drążeniu tunelu w Świnoujściu planowane jest na czwartek – poinformował PAP …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.