Strona główna / Lokalne / Strażacy uratowali dzika uwięzionego w studzience

Strażacy uratowali dzika uwięzionego w studzience

W poniedziałek 13 lipca tuż przed południem dyżurny stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu otrzymał zgłoszenie o dziku uwięzionym w niezabezpieczonej studzience o głębokości około 2 m.
Studzienka znajdowała się w terenie zalesionym w okolicach strzelnicy garnizonowej. Na miejsce zostały zadysponowane 2 zastępy PSP. Zgłaszający pozostał na miejscu zdarzenia by wskazać przybyłym strażakom studzienkę ukrytą w leśnym gąszczu. Strażacy ustalili, że wewnątrz studzienki znajduje się młody dzik, który o własnych siłach nie może wydostać się na zewnątrz.
Obyło się bez użycia specjalistycznego sprzętu. Ratownik dostał się do studzienki przy pomocy drabiny słupkowej, usunął zalegające na jej dnie przedmioty, co pozwoliło na bezpieczne pochwycenie wystraszonego zwierzęcia i wyniesienie go na powierzchnię ziemi. Warchlak bez widocznych obrażeń został wypuszczony do pobliskiego lasu. Oby jak najszybciej odnalazł swoją watahę.
Opracował:
st. kpt. Kubas Marcin

Zobacz również

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem w Zachodniopomorskiem. W północnych częściach regionu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.