Strona główna / Lokalne / Na konferencji prasowej nie tylko o pomocy w dobie epidemii

Na konferencji prasowej nie tylko o pomocy w dobie epidemii

W dniu 20 lipca br. w Urzędzie Miasta w Świnoujściu odbyła się konferencja prasowa. Prezydent Janusz Żmurkiewicz podał informacje na temat obecnej sytuacji epidemiologicznej związanej z epidemią koronawirusa w naszym mieście. 

Kolejnym tematem była  pomoc dla przedsiębiorców  w czasie epidemii udzielona przez Miasto. Finansowe wsparcie wyniosło 21 mln złotych. Ponadto Polski Fundusz Rozwoju wsparł finansowo 405  małych i średnich przedsiębiorstw ze Świnoujścia kwotą 65 mln złotych.

Zastępca Prezydenta Paweł Sujka poinformował o świadczeniu pieniężnym Bon Wyspiarza Seniora. Szczegółowe informacje na ten temat  są dostępne na stronie www.swinoujscie.pl Składanie wniosków rusza 3 sierpnia tego roku.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Prezydent Janusz Żmurkiewicz poinformował o rozstrzygnięciu konkursu na sekretarza miasta. Na konkurs wpłynęły 4 oferty. Decyzją komisji konkursowej na stanowisko sekretarza wybrany został Krzysztof Bagiński z Białogardu. To osoba z dużym doświadczeniem w pracy w samorządzie, 8 lat pełnił funkcję starosty powiatu białogardzkiego oraz 8 lat był burmistrzem Białogrardu.

UM Świnoujście

Zobacz również

PKP Intercity: z soboty na niedzielę zmiana czasu – 15 pociągów stanie na godzinę

W najbliższy weekend w nocy z 30 na 31 sierpnia, w związku ze zmianą czasu …

3 komentarze

  1. ┌∩┐(◕_◕)┌∩┐

    Nie ma i nie było żadnej epidemii Betony.

    • Skoro na całym swiecie zostało ogłoszone to było. To, że jest set wirusów o których nie wiemy to, inna bajka.

    • A ziemia jest płaska i wystarczą trzy zdrowaśki w piecu jako panaceum na wszelkie choroby. I jeszcze czerwony sznureczek na nadgarstku, który chroni przed złem wszelakim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.