Strona główna / Lokalne / Komary w Świnoujściu przystąpiły do ataku

Komary w Świnoujściu przystąpiły do ataku

Od początku nie było ich tak wiele, pojawiły się dopiero teraz. Najbardziej skarżą się mieszkańcy dzielnic położonych nad wodą: Łunowa, Przytoru i Karsiboru.

– Wystarczyło, abym wyszła na chwilę na ogródek i mnie straszliwie pokąsały. W niedzielę nie można było zrobić grilla, bo komary jak wściekłe atakują ludzi. Nie pomagają żadne żele i inne smarowidła. Nie widziałam, aby ktokolwiek w tym roku odkomarzał naszą dzielnicę – mówi pani Sylwia.

Komary dokuczają spacerowiczom, wędkarzom i miłośnikom spędzania czasu na wolnym powietrzu.

Dorosłe komary żyją około 2 miesięcy. W czasie lata mogą wylęgać się bez przerwy. Jest ich tym więcej – im więcej wypiją krwi.

Zobacz również

Wstępnie policzono pieniądze zebrane przez WOŚP w Świnoujściu

Podczas 31. Finału WOŚP w Świnoujściu wolontariusze zebrali 194 800,00 zł – poinformował Harcerski Sztab WOŚP. …

18 komentarzy

 1. Masakra masakra masakra!!!! Odradzamy wszystki wyjazd do Świnoujścia ,tak jak kiedyś byla to nasza ulubiona nadmorska miejscowość tak teraz jest to najgorsza i do póki urzędnicy coś z tym problemem nie zrobią to będziemy jeździć gdzie indziej jak wielu innych wczasowiczów. Pozdrawiamy urzędników którym nie zależy na mieście ,mieszkańcach i wczasowiczach.

 2. Byliśmy w Świnoujściu od zeszłej niedzieli i nie było komarów aż do piątku, wtedy zaczęła się masakra …

 3. W Łunowie pan przejechał quadem po ul.Odrzańskiej narobił hałasu i tylko tyle ,bo dkomarzania to żadnego nie było . I tak co roku mimo zgłoszeń do pani inspektor z Wydziału Ochrony Środowiska a przecież płacimy takie same podatki jak mieszkańcy Świnoujścia-centrum ?

 4. W Łunowie pan przejechał quadem po Odrzańskiej narobił trochę hałasu i tylko to ,bo dkomarzania to żadnego nie było . I tak co roku mimo zgłoszeń do pani inspektor z Wydziału Ochrony Środowiska a przecież płacimy takie same podatki jak mieszkańcy Świnoujścia-centrum .

 5. Jeśli ktoś chcialby wybrac sie po poludniu na plażę – serdecznie odradzam, wczoraj nie wytrzymaliśmy 30 minut, mimo tego ze bylismy niedaleko brzegu i jak najdalej wydm.

 6. DYŻURNYMI TEMATAMI OD 60 LAT W CZASIE LATA W ŚWINOUJŚCIU SĄ: KOLEJKI DO PROMÓW, KĄSAJĄCE KOMARY, BRAK MIEJSC DO PARKOWANIA SAMOCHODÓW, GŁOŚNE IMPREZY PO GODZINIE 22 NA PROMENADZIE, BRAK INTERWENCJI POLICJI W KONKRETNYCH SPRAWACH, MENELE W RÓŻNYCH PUNKTACH MIASTA, ŚCISKA NA JEZDNIACH I CHODNIKACH, CENY W GASTRONOMII, PROBLEMY Z WODĄ W KRANACH, POGODA – RAZ JEST ZA GORĄCO INNYM RAZEM Z CHŁODNO. CZY JESZCZE O CZYMŚ ZAPOMNIAŁEM ?

 7. ┌∩┐(◕_◕)┌∩┐

  Świta przeżarła pieniądze, dlatego nie odkomarzają…

 8. Masakra także w Przytorze

 9. Miasto jak każdego roku lekceważy mieszkańców, wczasowiczów i handlowców. Tak trudno odkomarzyć miasto?

 10. Iedxyxdroje niestety podobnie..

 11. Mieszkaniec Przytoru

  To co się dzieje w Przytorze z komarami, to jakaś masakra. Nie da się nawet na chwilę wyjść na dwór. Dzieci też skazane są na siedzenie w domach.

 12. Warszów też opanowany.

  • Tych komarów jest za dużo nawet w cieniu jak się usiądzie to atakują wieczorem nie da się wyjść nigdzie cały czas gryzą .Opinia władzy ekologiczne albo że butki stawiać żeby komary zjadały .Ptaki sobie radę z tym nie dadzą

 13. Dokładnie na Przytorze z quadem i dmuchawą widziany był RAZ! To skandal że obecnie nawet jak komary są to firma i tak dostaje pieniądze. Zmienić system wypłat i co kontrol obcinać aż do 0 wtedy może rozwiązałby się problem.

  • Kochamy Świnoujście ale uciekaliśmy czym prędzej ☹️ to naprawdę skandal, żeby w takim uzdrowisku był taki problem. W aptekach wyprzedane wszystkie środki na komary, które i tak nie pomagały. Wracamy pokąsani jak nigdy i rozżaleni.

 14. na przytorze tez masakra.

  • Wróciliśmy wczoraj, wcześniej niż planowaliśmy bo nie szło wytrzymać 🙁 Nie trzeba palić światła, lecą do mieszkania jak szalone, człowiek się kisił przy zamkniętych oknach. Na dworze O ZGROZO siada jeden przy drugim, wychodziło się na pół minutki rozwiesić ręczniki i wracało z nowymi bomblami :O Nigdy nie wróciłam z nad morza pogryziona przez komary, a jesteśmy dosłownie cali pożarci 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.