Strona główna / Lokalne / Miasto odkomarza, czy oszczędza? W zrozumieniu ma pomóc broszura informacyjna

Miasto odkomarza, czy oszczędza? W zrozumieniu ma pomóc broszura informacyjna

Tylu komarów dawno nie było w Świnoujściu. W tym roku są szczególnie uciążliwe. Nie pozwalają wyjść nawet na kilkuminutowy spacer, dzieci pokąsane przez komary płaczą, a dorośli wykupili ze sklepów wszystkie środki odstraszające komary. Wszyscy oczekują skutecznej walki z owadami.

Tymczasem Wydział Informacji i Konsultacji Społecznych świnoujskiego magistratu opublikował komunikat z wypowiedzią prezydenta miasta Janusza Żmurkiewicza z której dowiadujemy się, że…

– Ten rok jest rokiem oszczędności, dotyczy to wielu dziedzin, także odkomarzania.  Będziemy je  na pewno w ramach potrzeb przeprowadzać. Jednak ważna jest skuteczność tego procesu – mówi Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz.

Konia z rzędem temu, kto zrozumie, co prezydent nadmorskiego miasta miał na myśli.

W dalszej części komunikatu czytamy, że „ (…) zabiegi zwalczania komarów w południowo – wschodnich dzielnicach miasta – Ognica, Przytór, Łunowo, Karsibór są skazane na niepowodzenie, wymienione dzielnice są usytuowane w pobliżu rozległych obszarów podmokłych, na których nie można wykonać zabiegów zwalczania komarów. Tego wprost zabrania prawo.

Tymczasem miasto wydało broszurę informacyjną o skutecznych metodach walki z komarami, przekonując, że wychodząc na spacer należy ubierać się w ubrania o jasnej kolorystyce, zająć się z swoim obejściu udrażnianiem rynien, dokonywaniu regularnej wymiany wody w małych zbiornikach, warto zarybiać przydomowe oczka wodne.

Urząd informuje, że odkomarzanie odbywa się codziennie w godzinach od 22.00 do 5.00.

Nasz komentarz:

Zdaje się, że świnoujski magistrat po raz kolejny przyjął postawę „problem sam się rozwiąże”. Oczywiście, przyjdzie jesień i komary przestaną kąsać. Miasto pozostanie zapamiętane przez turystów jako miejsce w którym nie można wieczorem wyjść na spacer po plaży, bo roje komarów atakują ludzi. Podpowiemy urzędnikom, co należało zrobić do tej pory.  Ano, ogłosić w odpowiednim czasie przetarg na odkomarzanie miasta, a nie czekać do ostatniej chwili.

  1. Wybrać taką firmę, która ma środki i zatrudnia wystarczającą ilość pracowników do odkomarzania.
  2. Opublikować spis ulic, miejsc i godziny odkomarzania.
  3. Rozliczyć firmę na podstawie skuteczności działań.
  4. Zakupić budki dla jerzyków, nie w ilości 50 jak zrobiono to do tej pory, lecz 500.

Zobacz również

Meteorolog IMGW: Święta raczej po wodzie

Świąteczny tydzień zapowiada się z dodatnimi temperaturami i raczej bez śniegu, a za to z …

6 komentarzy

  1. Z komarami można walczyc w naturalny sposób … i tez z ukąszeniami https://konopiafarmacja.pl/blog/komary-sposob-na-ukaszenia-balsam-konopny-ktory-chlodzi-znieczula-koi–b99.html tu fajny artykuł

  2. Ascyp to środek na plagę, oprysk można wykonać na prywatnej posesji, działce. Wciągu godziny znika wszystko co się porusza. Nie jest szkodliwy dla człowieka i zwierząt domowych, chyba tylko koty źle ragują. Był w ogrodniczym, był przez chwilę. W sklepach internetowych można jeszcze zamówić, polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.